Firma Apple zamówiła serial komediowy o perypetiach Emily Dickinson

4 czerwca 2018


Apple idzie śladem Netfliksa, Hulu i Amazona. Firma przeznaczyła miliard dolarów na realizację własnych seriali telewizyjnych. Jedna z produkcji powinna zainteresować wielbicieli literatury, jej bohaterką ma być bowiem Emily Dickinson.

Serial „Dickinson” zapowiadany jest jako komediowe spojrzenie na świat słynnej XIX-wiecznej poetki. Pokazane zostaną w nim ograniczenia i konwenanse społeczne, płciowe i rodzinne z perspektywy początkującej pisarki, która nie pasuje do swojej epoki. Apple zapowiada, że choć będzie to produkcja kostiumowa, zostanie nadana jej nowoczesna wrażliwość i ton.

W głównej roli zobaczymy Hailee Steinfeld (na zdj.), która zyskała popularność, występując jako 14-latka w westernie braci Coen zatytułowanym „Prawdziwe męstwo”. Scenarzystką i producentką wykonawczą będzie Alena Smith (znana z pracy przy takich serialach, jak „Newsroom” i „The Affair”). Stanowisko reżysera powierzono Davidowi Gordonowi Greenowi (który ma w dorobku m.in. filmy: „Boski chillout”, „Joe”, „Droga przez Teksas” czy „Kryzys to nasz pomysł”). Każdy z odcinków ma trwać 30 minut. Data premiery nie jest jeszcze znana.

[am]
fot. Group LA/ABC, Disney/ABC/Flick

Tematy: , , ,

Kategoria: film