Filmowa adaptacja „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego zapowiedziana na sierpień. Zobacz zwiastun

10 maja 2023

W sierpniu do kin wejdzie film nakręcony na podstawie klasycznej książki dla dzieci „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. W sieci udostępniono właśnie zwiastun tej produkcji.

Wydana w 1967 roku książka „O psie, który jeździł koleją” to pozycja, na której wychowały się pokolenia młodych czytelników. Tworząc przygody psa o imieniu Lampo, Roman Pisarski inspirował się autentyczną historią. Zwierzak o tym imieniu żył naprawdę w latach 50. XX wieku i samodzielnie podróżował pociągami, przez co stał się bohaterem mediów. Zapowiadany film ma być przeniesioną we współczesne czasy historią znaną z książki.

(fot. Hubert Komerski)

Fabuła koncentrować się będzie na Zuzi, która ma dziesięć lat i głowę pełną marzeń. Bardzo chciałaby żyć jak inne dzieci, ale choroba sprawia, że jej codzienność jest pełna ograniczeń. Dobrze wiedzą o tym rodzice dziewczynki – mama Małgorzata i pracujący na stacji kolejowej tata Piotr, którzy robią wszystko, żeby wlać w serce dziecka jak najwięcej radości. Pomoże im w tym Lampo – niezwykły psi podróżnik. Nieoczekiwane pojawienie się zwierzaka w życiu Zuzi odmieni jej świat na zawsze. Tak narodzi się zdumiewająca przyjaźń dziecka i czworonoga, która uczyni z Lampo prawdziwą gwiazdę internetu, a z czasem oczaruje cały kraj. Czy stanie się ona również lekarstwem, którego Zuzia tak bardzo potrzebuje? Tego dowiemy się, oglądając film, który ma być wielką lekcją przyjaźni, empatii i ekologii.

(fot. Hubert Komerski)

W obsadzie „O psie, który jeździł koleją” znaleźli się m.in. Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Adam Woronowicz i Liliana Zajbert. Za kamerą stanęła Magdalena Nieć. W czworonożnego bohatera filmu wcieliły się trzy owczarki szwajcarskie. Na planie psy prowadzone były przez grupę doświadczonych trenerów z Węgier na czele z Zoltanem Horkai, który współpracował z polskimi twórcami m.in. przy serialu „Wataha”, a na swoim koncie ma również udział w wielu hollywoodzkich produkcjach, w tym: „Zawód: Szpieg”, „Eragon” czy „Hellboy”. Producentem filmu jest Canal+, dystrybucję kinową zapewni Kino Świat.

„O psie, który jeździł koleją” to już kolejna pozycja z kanonu literatury dziecięcej, która trafi niebawem na ekrany. Na premierę oczekują już adaptacje „Akademii Pana Kleksa”, „Kajtusia Czarodzieja” oraz „Pana Samochodzika i Templariuszy”.

Film „O psie, który jeździł koleją” zobaczymy w kinach od 18 sierpnia, a poniżej prezentujemy jego zwiastun:

[am]
fot. główna: Hubert Komerski

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film