Filip Bajon kręci ekranizację „Moralności Pani Dulskiej”

20 stycznia 2015

panie-dulskie-1
W środę, 14 stycznia, rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Filipa Bajona ? „Panie Dulskie”. Ekranizacja sztuki Zapolskiej trafi na ekrany kin w październiku 2015 roku.

Reżyser „Ślubów panieńskich” i „Przedwiośnia” chce rzucić całkowicie nowe spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością.

W obsadzie filmu pojawi się plejada polskich gwiazd: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska oraz Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman, Olgierd Łukaszewicz, Władysław Kowalski i wielu innych.

panie-dulskie-2

Film produkowany jest przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych ? największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie hity jak: „Generał Nil”, „Galerianki” czy „Róża” Wojtka Smarzowskiego.

Produkcja realizowana jest przy udziale finansowym miasta Lublin, gdzie rozgrywa się akcja filmu. „Panie Dulskie” trafią na ekrany kin w październiku 2015.

panie-dulskie-3

Komedia Zapolskiej doczekała się już kilku ekranizacji. W 1930 roku powstał film „Moralność pani Dulskiej” w reżyserii Bolesława Newolina (był to pierwszy w Polsce film dźwiękowy). Później sztukę pięciokrotnie adaptowano na potrzeby Teatru Telewizji, zaś w 1975 roku pojawił się film „Dulscy” w reżyserii Jana Rybkowskiego. Wątki z dzieła Gabrieli Zapolskiej wykorzystano też w jednym z odcinków serialu „Z biegiem lat, z biegiem dni…” Andrzeja Wajdy.

Na załączonych zdjęciach możecie podejrzeć prace na planie filmu „Panie Dulskie”.

panie-dulskie-4

panie-dulskie-5

Tematy: , ,

Kategoria: film