„Felix, Net i Nika” we wrześniu na ekranach kin

10 września 2012


28 września na ekrany polskich kin wejdzie długo oczekiwana adaptacja bestsellerowej powieści dla młodzieży autorstwa Rafała Kosika – „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”.

Bohaterami książki oraz filmu są Felix, Net i Nika, trójka przyjaciół ucząca się w jednym z warszawskich gimnazjów. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne. W trakcie wakacji nad morzem wplątują się w niesamowite przygody i dziwne wydarzenia, w których pojawiają się miedzy innymi podróże w czasie i przestrzeni, tajemnicze technologie i moce parapsychiczne. Towarzy im Manfred, program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę.

Zdjęcia do filmu zaczęto kręcić w lipcu 2010 roku. Prace nad ekranizacją, wraz z postprodukcją, zajęły więc niemal dwa lata. W głównych rolach zobaczymy Kamila Kliera (Felix), Macieja Stolarczyka (Net) oraz Klaudię Łepkowską (Nika). Towarzyszyć im będą m.in. Adam Woronowicz i Cezary Pazura (ten drugi – jedynie głos).

Powieść „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” to drugi tom bestsellerowego cyklu sprzedanego w ponad ćwierćmilionowym nakładzie. Książki cieszą się ogromną sympatią czytelników (liczne fankluby i blogi), a także zostały docenione przez krytyków. Dotychczas ukazało się dziewięć tomów serii, dziesiąty powinien ukazać się niebawem nakładem wydawnictwa Powergraph.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”:

http://www.youtube.com/watch?v=NE2PxtqZTL0

Tematy: , , , ,

Kategoria: film