Fani kręcą film o losach młodego Voldemorta. Zobacz zwiastun

31 maja 2017


Ten-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać wkrótce powróci do świata filmu! A stanie się tak za sprawą kręconego przez fanów Harry’ego Pottera obrazu „Voldemort: Origins of the Heir”, który opowie o początkach działalności potężnego czarnoksiężnika. W sieci ukazał się właśnie pierwszy zwiastun tej produkcji.

Główną bohaterką filmu będzie Grisha Mac Laggen, czarownica i dziedziczka Gryffindoru, która wprawdzie nie pojawiła się w książkach J.K. Rowling, ale może mieć związek z wymienionym tam Cormakiem McLaggenem, jednym z zawodników drużyny w Quidditcha. Grisha próbuje rozwiązać zagadkę zabójstwa niejakiej Chefsiby Smith, bogatej czarownicy i kolekcjonerki, która twierdziła, że jest potomkinią Helgi Hufflepuff. Zgodnie z oficjalnymi wynikami śledztwa ofiara została otruta przez przypadek przez własną skrzatkę. Grisha nie wierzy jednak tym informacjom, podejrzewając, że sprawa ma związek z czarną magią i osobą Toma Riddle’a, który był bardzo zainteresowany należącymi do Chefsiby skarbami.

Za realizację filmu non-profit zabrali się włoscy filmowcy z niezależnej firmy producenckiej Tryangle Films, którzy są fanami literackiej sagi J.K. Rowling o młodym czarodzieju z blizną na czole. Przeczytawszy ponownie książkę „Harry Potter i Książę Półkrwi” zaczęli się zastanawiać, co skłoniło Toma Riddle?a do tego, aby stać się demonicznym Lordem Voldemortem.

Projekt powstaje od 2016 roku – początkowo pieniądze na jego realizację zbierano za pomocą platformy crowdfundingowej Kickstarter, jednak takiemu finansowaniu przedsięwzięcia sprzeciwił się Warner Bros., właściciel praw filmowych do uniwersum Harry’ego Pottera. W końcu doszło do porozumienia z wytwórnią ? młodzi filmowcy zobowiązali się, że nie będą czerpać zysku z projekcji filmu. Premiera produkcji nastąpi w lutym przyszłego roku za pośrednictwem serwisu Youtube. A już teraz możecie obejrzeć zwiastun, który – jak na fanowską produkcję – robi naprawdę duże wrażenie:

Za stronę techniczną przedsięwzięcia odpowiedzialni są Gianmaria Pezzato (reżyser i scenarzysta), Stefano Prestia (producent wykonawczy), Michele Purin (operator) oraz Matthew Steed (autor muzyki). W obsadzie znaleźli się: Stefano Rossi, Davide Ellena, Andrea Baglio, Andrea Deanesi, Aurora Moroni oraz Maddalena Orcali.

Poniżej prezentujemy jeden z plakatów promujących film „Voldemort: Origins of the Heir”:

[mw,am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film