Ewan McGregor jako dorosły Danny Torrance. Zobacz pierwszy zwiastun filmu „Doktor Sen”, będącego kontynuacją „Lśnienia”

13 czerwca 2019


Wytwórnia Warner Bros. opublikowała pierwszy zwiastun filmu „Doktor Sen” nakręconego na podstawie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule, która jest kontynuacją kultowego „Lśnienia”. W roli dorosłego Danny’ego Torrance’a występuje Ewan McGregor.

Akcja powieści i filmu „Doktor Sen” rozgrywa się wiele lat po tragicznych i budzących grozę wydarzeniach, które miały miejsce w hotelu Panorama. „Spotykamy Danny’ego na samym dnie, zmagającego się z alkoholizmem. Prowadzi koczowniczy tryb życia, jest agresywny, wczołgał się do butelki, z której nie ma łatwego wyjścia. To doprawdy dziwne doświadczenie móc zobaczyć dawnego bohatera w jego najgorszym wydaniu. Z pisarskiego punktu widzenia to fascynujące. W pewnym sensie chodzi o coś w stylu: 'Panie i panowie, oto nasz bohater, poznacie go rzygającego'” ? mówi scenarzysta i reżyser Mike Flanagan.

Dorosły Dan dostaje jednak szansę na odkupienie i uniknięcie destrukcyjnej drogi, którą podążał jego ojciec, zanim trafił do hotelu Panorama. Pewnego razu spotyka nastolatkę, która przejawia podobne zdolności do niego. „Znajdzie się w zupełnie nowej roli, polegającej głównie na chronieniu i byciu mentorem dziecka bardzo podobnego do niego, gdy był mały, chodzi o dziewczynkę, która nazywa się Abra Stone i również lśni, a nawet bardziej niż on sam w dzieciństwie. W pewnym sensie wchodzi w rolę, którą w jego życiu w 'Lśnieniu’ pełnił Dick Hallorann, ktoś, kto przypadkowo trafia na dziecko z wielkim darem i musi spróbować nim trochę pokierować” ? komentuje Mike Flanagan.

Dan i Abra nie wiedzą, że grozi im niebezpieczeństwo. Amerykańskie drogi przemierza grupa zwana Prawdziwym Węzłem. W rzeczywistości jej członkowie są nieśmiertelnymi istotami, które żywią się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem, co Dan i Abra. Dziewczynka, z uwagi na ogromne zasoby mocy, stanie się ich głównym celem.

„Kiedy przeczytałem książkę, pomyślałem, że przywódczyni grupy, Rose Kapelusz, jest prawdopodobnie najlepszym antagonistą, jakiego King stworzył od 20 lat. Tak bardzo uwielbiam tę postać. Stworzenie wielkiego złoczyńcy jest trudne, ponieważ musisz uwielbiać go, bać się i nienawidzić jednocześnie” ? tłumaczy Mike Flanagan. „Rebecca Ferguson jako Rose Kapelusz kradnie każdą minutę filmu, w której się pojawia. Sądzę, że stanie się jednym z tych ikonicznych czarnych charakterów Kinga” ? dodaje.

Polska premiera filmu „Doktor Sen” zapowiedziana jest na 29 listopada 2019. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun:

Plakat promujący film „Doktor Sen”:

Okładka polskiego wydania powieści „Doktor Sen” Stephena Kinga:

[am]
źródło: Entertainment Weekly

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film