„Emigracja XD” – premiera serialu komediowego na podstawie książki Malcolma XD zapowiedziana na 17 marca

27 lutego 2023

17 marca w serwisie Canal+ online oraz na kanale Canal+ Premium będzie można zobaczyć pierwsze dwa odcinki serialu komediowego „Emigracja XD”. Produkcja jest adaptacją bestsellerowej książki Malcolma XD, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

„Emigracja XD” to szalona komedia drogi o podróży dwóch chłopaków z bardzo małego miasta w centralnej Polsce do bardzo Wielkiej Brytanii – z Europejskiej Stolicy Agrestu do centrum Londynu. Grani przez Tomasza Włosoka i Michała Balickiego Malcolm i Stomil to dwaj kumple. Opłakane skutki pewnej imprezy zmuszają ich do zarobkowego wyjazdu. Wielki Londyn zaskoczy młodych emigrantów mnogością narodowości, zwyczajów, wyznań oraz pełnym przekrojem freaków: od miłośnika pociągów i Johnny’ego Casha – recydywisty Romana, przez squattersów z willi z basenem, po aspirującego piłkarza z Ghany i romskich sprzedawców kamperów.

„To będzie prawdziwy rollercoaster! Ilość nieoczekiwanych wydarzeń na drodze do Londynu, jak i w samej stolicy UK mocno zaskoczy naszych bohaterów. Przeprowadzka z małego miasteczka, w którym największym wydarzeniem były coroczne Dni Agrestu, do wielkiej europejskiej metropolii to dla nich skok w nieznane. Skok na oślep. Serial z dużym dystansem i humorem opowiada o tym zderzeniu światów i o sposobach, w jakie Malcolm i Stomil radzą sobie z ciągłą zmianą. Przeważnie kończy się to przypałem i poważnymi kłopotami” – mówi Michał Balicki, odtwórca roli Stomila.

(fot. Przemo Paczkowski/Canal+)

10-odcinkowy serial w krzywym zwierciadle przedstawia temat emigracji. Dzięki temu – jak zapowiadają producenci – może spodobać się tym, którzy mają już swoje emigracyjne doświadczenia, jak i tym, którzy dopiero myślą o wyjeździe za granicę. Produkcja powstała na podstawie książki napisanej przez Malcolma XD, która do dziś sprzedała się w nakładzie 65 tysięcy egzemplarzy.

„Myślę, że 'Emigracja XD’ dobrze odzwierciedla, z jakim szokiem kulturowym często spotykają się Polacy wyjeżdżający pracować za granicę. Serial, tak samo zresztą jak książkowy pierwowzór, jest mocno oparty na moich własnych doświadczeniach z pracy w Wielkiej Brytanii. Dlatego wydaje mi się, że ci, którzy już emigracji doświadczyli, odnajdą w pewnym stopniu w tym serialu samych siebie, a ci, którzy o emigracji dopiero myślą, będą mogli lepiej się do niej przygotować, ucząc się na cudzych – w tym przypadku moich – błędach” – komentuje Malcolm XD, współscenarzysta i autor książki.

Oprócz grających główne role Tomasza Włosoka i Michała Balickiego w obsadzie znaleźli się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Debbie Arnold, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki, który wraz z Malcolmem XD napisał scenariusz na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka.

Poniżej możecie zobaczyć krótkie filmowe prezentacje bohaterów serialu „Emigracja XD”:

Materiał z planu serialu „Emigracja XD”:

Wznowienie książki w filmowym wydaniu zapowiedziane jest na 8 marca:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film