Elle Fanning i Ben Foster w ekranizacji „Galveston”. Zobacz zwiastun filmu na podstawie powieści Nica Pizzolatta

26 września 2018


Na tę produkcję czekają z pewnością wielbiciele Nica Pizzolatta. Zanim amerykański autor związał się z branżą filmową i stworzył serial „True Detective”, zajmował się pisaniem prozy. Jego jedyna powieść, „Galveston”, doczekała się wreszcie ekranizacji. W sieci pojawił się właśnie pełny zwiastun filmu.

Akcja „Galveston” rozgrywa się pod koniec lat 80. Roy Cady, podrzędny gangster zajmujący się ściąganiem długów, dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Tego samego dnia własny szef wciąga go w pułapkę, dlatego bohater musi ratować się ucieczką. Zabiera ze sobą młodocianą prostytutkę napotkaną podczas felernej akcji. Dwie istoty, których życie dotąd nie oszczędzało, udają się w podróż do Teksasu, aby zaszyć się w miejscowości Galveston.

Film jest pierwszą amerykańską produkcją francuskiej reżyserki i aktorki Mélanie Laurent (część z was może ją pamiętać z filmu „Bękarty wojny” Tarantina). Pierwszą wersję scenariusza na podstawie książki napisał sam Nic Pizzolatto, później skrypt został zmodyfikowany, aby skupić się jeszcze bardziej na parze głównych bohaterów. W głównych rolach występują Ben Foster i Elle Fanning.

„Czekałam na scenariusz, który sprawi, że będę chciała zrealizować mój pierwszy amerykański film. Kiedy przeczytałam 'Galveston’ i kiedy zobaczyłam Elle Fanning, powiedziałam producentowi, że nie zrobię tego filmu, jeśli ona nie zagra jednej z głównych ról. Jeszcze jej nie poznałam, a już mnie zainspirowała” ? komentuje Mélanie Laurent. „Jeśli chodzi o Roya, ta rola była znacznie mniej oczywista. Producenci zaproponowali mi wielu aktorów, z którymi nie chciałam kręcić. Gdy zjawił się Ben Foster, pogadaliśmy razem przez Skype’a. Po 20 minutach powiedział: 'Dobra, zróbmy razem ten film’. Byłam bardzo szczęśliwa. Jest wyjątkowym aktorem o niesamowitej głębi. Jest utalentowany, ma charakter i nie uznaje ustępstw” ? dodaje reżyserka.

Zgodnie z wypowiedziami aktorów, Mélanie Laurent świetnie poradziła sobie z realizacją thrillera drogi, który ukazuje mroczną stronę Południa Stanów Zjednoczonych. Realizując film z wykorzystaniem amerykańskich technik produkcji autorka zachowała jednocześnie swoje francuskie podejście. Światowa premiera „Galveston” zapowiedziana jest na październik 2018 roku. Data wejścia filmu do polskich kin nie jest jeszcze znana.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Galveston” na podstawie powieści Nica Pizzolatta:

Plakaty promujące film „Galveston” w reżyserii Mélanie Laurent:

Powieść „Galveston” Nica Pizzolatta ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Marginesy pod patronatem Booklips.pl:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film