Elizabeth Debicki i Claes Bang kradną obraz dla Micka Jaggera. Pierwsze zdjęcie z ekranizacji „Herezji oranżu palonego” Charlesa Willeforda

28 czerwca 2019


Jesienią na ekrany polskich kin trafi thriller na podstawie powieści „Herezja oranżu palonego” Charlesa Willeforda. Dystrybutor Best Film udostępnił właśnie pierwsze oficjalne zdjęcie z tej produkcji (powyżej).

„Herezja oranżu palonego” uchodzi za najlepszą powieść noir kultowego amerykańskiego pisarza, który powołał do życia detektywa Hoke’a Moseleya. W tej iście szatańskiej historii o malarstwie surrealistycznym słynny bohater Willeforda nie występuje. W centrum wydarzeń jest natomiast charyzmatyczny i uwodzicielski krytyk sztuki James Figueras (w tej roli zobaczymy Claesa Banga), który nawiązuje gorący romans z piękną i tajemniczą Berenice Hollis (Elizabeth Debicki). Kochankowie udają się do włoskiej posiadłości wpływowego kolekcjonera sztuki Josepha Cassidy’ego (Mick Jagger). Ich gospodarz chce, aby James ukradł arcydzieło uznanego malarza i odludka Jerome’a Debneya (Donald Sutherland). Chorobliwie ambitny James zgadza się, gdyż zrobi dosłownie wszystko, by pomóc swojej karierze.

Polski dystrybutor posługuje się na razie oryginalnym tytułem filmu – „The Burnt Orange Heresy”. Scenariusz został oparty na bestsellerowej powieści Charlesa Willeforda pod tym samym tytułem, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa C&T (jako „Herezja oranżu palonego”). Zdjęcia do ekranizacji z mistrzowską obsadą powstawały w Mediolanie i nad malowniczym jeziorem Como. Za reżyserię odpowiada Giuseppe Capotondi, natomiast scenariusz napisał Scott Smith, autor powieści „Ruiny”.

„Zacząłem swoją karierę producencką, zakochując się w 'Miami Blues’, innej świetnej powieści Willeforda, którą zrealizowaliśmy z Jonathanem Demme i Mikiem Medavoyą dla Oriona” – napisał w oświadczeniu producent William Horberg. „Kręcenie 'Herezji oranżu palonego’ we Włoszech z tak utalentowaną grupą filmowców i aktorami to dla mnie spełnienie marzeń. Mam nadzieję, że przywrócimy na ekran trochę magii, jaką miały filmy, które uwielbiałem, dorastając w latach 70.”.

Dokładna data polskiej premiery nie jest jeszcze znana, ale wiemy, że ekranizacja trafi do kin jesienią tego roku.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film