Ekranizacja „Syna” z Pierce’em Brosnanem – polska premiera serialu zapowiedziana na 11 maja na kanale AMC

31 stycznia 2017


Polska premiera długo wyczekiwanego serialu pt. „Syn” zapowiedziana została na 11 maja 2017 roku na kanale AMC (czyli w miesiąc po amerykańskiej premierze, która będzie miała miejsce 8 kwietnia). Główną rolę w wyprodukowanej przez AMC Studios i Sonar Entertainment 10-odcinkowej sadze na podstawie powieści Philippa Meyera zagra Pierce Brosnan.

„Syn” to adaptacja nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów „New York Timesa” powieści Philippa Meyera o tym samym tytule. Akcja zrealizowanej z ogromnym rozmachem sagi rozgrywa się na przestrzeni 150 lat i śledzi losy trzech pokoleń rodziny McCulloughów. Widzowie poznają historię Elego McCullougha (w tej roli Pierce Brosnan), charyzmatycznego nestora rodu, który jako dziecko został porwany, a następnie wychowany przez członków plemienia Komanczów. Bezlitosne zasady, jakimi przesiąkł dorastając wśród Indian, znajdują odzwierciedlenie w sposobie prowadzenia interesów przez dorosłego już bohatera.

Najstarszy syn McCullougha, Pete (Henry Garrett), dorastał w cieniu swojego ojca. Usilnie stara się sprawić, by ten był z niego dumny, poszukując jednocześnie własnej tożsamości. Uparta z natury córka Pete?a, Jeanne (Sydney Lucas), idealizuje swojego dziadka i ? mimo że wychowywała się w świecie zdominowanym przez mężczyzn ? nie godzi się z narzuconym jej przez społeczeństwo losem, w którym jej rola miałaby sprowadzać się jedynie do wyjścia za mąż i rodzenia dzieci. Bezwzględność Elego McCullougha sprawia, że wchodzi on w konflikt ze swym bogatym, hiszpańskim sąsiadem, Pedrem Garcią (Carlos Bardem), zaś jego żądza władzy pociąga za sobą konsekwencje, które dotkną kolejne pokolenia. Poprzez serię retrospekcji widzowie poznają losy młodego Eliego McCullougha (Jacob Lofland) oraz postać mężczyzny, który pełnił w jego życiu rolę mentora ? wojennego wodza Komanczów, Toshawaya (Zahn McClarnon). Dzięki reminiscencji ukazana zostaje droga, jaką musiała przejść rodzina McCulloughów, aby zostać jednym z najpotężniejszych i najbogatszych rodów w Teksasie.

Serial „Syn” został wyprodukowany przez AMC Studios i Sonar Entertainment. Scenarzystami i producentami wykonawczymi serialu są Philipp Meyer, Lee Shipman, Brian McGreevy, Kevin Murphy oraz Jenna Glazier.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film