banner ad

Ekranizacja „Śmierci na Nilu” Agathy Christie coraz bliżej kinowej premiery. Zobacz nowy zwiastun filmu Kennetha Branagha

22 grudnia 2021

Dwa lata od nakręcenia zdjęć trzeba było czekać na zapowiedź kinowej premiery filmu „Śmierć na Nilu” wyreżyserowanego przez Kennetha Branagha na podstawie powieści Agathy Christie. Wytwórnia 20th Century Studios udostępniła właśnie zwiastun oczekiwanej ekranizacji.

„Śmierć na Nilu” to kolejna wspólna realizacja ekipy filmowej pod przewodnictwem Kennetha Branagha, która wcześniej pracowała przy adaptacji „Morderstwa w Orient Ekspresie” z 2017 roku. Zdjęcia do „Śmierci na Nilu” ukończono w grudniu 2019 roku. Premiera kosztującej 90 milionów dolarów produkcji wielokrotnie była przesuwana z powodu pandemii COVID-19 i problemów z prawem aktora występującego w filmie, Armiego Hammera, na którym ciążą zarzuty molestowania seksualnego, gwałtu, a nawet kanibalizmu. Hammer nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Przez dłuższy czas przyszłość kinowej premiery stała pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak producenci podjęli decyzję o wypuszczeniu filmu 11 lutego 2022 roku (data polskiej premiery nie jest jeszcze znana).

Adaptacja „Śmierci na Nilu” rozgrywa się podczas wakacji, które belgijski detektyw Herkules Poirot spędza w Egipcie na pokładzie parowca rzecznego. Beztroska wycieczka zmienia się w poszukiwania mordercy. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej demaskacji.

„Zbrodnie namiętności są bardzo seksowne. Agatha Christie napisała pasjonującą historię o emocjonalnym chaosie i brutalnej przestępczości, a Michael Green po raz kolejny stworzył dorównujący jej scenariusz” – powiedział Kenneth Branagh. „Otrzymujemy znamienne zwroty akcji, wzbudzający zachwyt i respekt pustynny krajobraz oraz okazję, by cieszyć się rozrywką na dużym ekranie na wspaniałej 65-milimetrowej taśmie filmowej” – dodał reżyser, który wciela się też w głównego bohatera.

W najnowszej ekranizacji kryminału Agathy Christie obok Kennetha Branagha występują: Tom Bateman, Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders oraz Letitia Wright.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Śmierci na Nilu”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film