banner ad

Ekranizacja powieści „Podróże Hektora czyli poszukiwanie szczęścia” w polskich kinach pt. „Jak dogonić szczęście”

7 października 2014

jak-dogonic-szczecie-w-kinach
14 listopada na ekrany polskich kin wejdzie film „Jak dogonić szczęście”. Obraz w reżyserii Petera Chelsoma jest ekranizacją międzynarodowego bestsellera François Lelorda „Podróże Hektora czyli poszukiwanie szczęścia”.

Bohaterem tej niezwykłej książki i filmu jest psychiatra imieniem Hektor. Do jego gabinetu przychodzą ludzie, którzy nie mogą sobie poradzić z własnym życiem. Problemy mają różne, wszyscy jednak szukają tego samego: szczęścia. Po wielu próbach Hektor w końcu uświadamia sobie, że nie potrafi im pomóc, ponieważ on również nie czuje się szczęśliwy. Pewnego dnia porzuca wygodne życie, prosi partnerkę o „urlop” i wyrusza w samotną podróż w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia. Wszystkim spotkanym osobom zadaje to samo pytanie, które u mężczyzn przeważnie wywołuje wesołość, a u kobiet łzy: czy jesteś szczęśliwy? W czasie swej wędrówki Hektor zwiedzi cały świat, od Paryża, przez Chiny, Afrykę aż do Stanów Zjednoczonych, a jego podróż będzie pełna zabawnych przygód, egzotyki i niebezpieczeństw.

„Podróże Hektora czyli poszukiwanie szczęścia” to współczesna baśń dla dorosłych nawiązująca do wielkich tradycji literatury francuskiej (Wolter, Diderot, Saint-Exupéry). Książka stała się wielkim bestsellerem we Francji i Niemczech i doczekała dwóch kontynuacji. Teraz ma szansę również podbić serca kinomanów za sprawą filmu „Jak dogonić szczęście” Petera Chelsoma.

W ujmującej pozytywną energią ekranizacji książki zobaczymy mistrza komedii Simona Pegga („Hot Fuzz ? Ostre psy” i „Wysyp żywych trupów”), weteranów europejskiego kina ? Stellana Skarsg?rda („Nimfomanka”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Buntownik z wyboru”) i Jeana Reno („Leon zawodowiec”, „Wielki błękit”), zjawiskową Brytyjkę ? Rosamund Pike („Śmierć nadejdzie jutro”, „Zaginiona dziewczyna”), wybitnego przedstawiciela Kanady ? Christophera Plummera („Debiutanci”, „Piękny umysł”) i uroczą reprezentantkę Australii ? Toni Collette („Szósty zmysł”, „Mała Miss”, „Był sobie chłopiec”).

Poniżej możecie zobaczyć anglojęzyczny zwiastun filmu na podstawie powieści François Lelorda:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film