banner ad

Ekranizacja komiksu „Corto Maltese” anulowana? Na pocieszenie możemy obejrzeć grafiki koncepcyjne do filmu

3 lipca 2019


Francuski reżyser Christophe Gans nie ma szczęścia do ekranizacji. Po „20 tysiącach mil podmorskiej żeglugi”, „Bobie Moranie”, „Fantomasie” i „Tarzanie” najwyraźniej kolejny jego projekt filmowy został anulowany. Tym razem chodzi o „Corto Maltese” na podstawie komiksu Hugo Pratta.

Zdjęcia do adaptacji miały ruszyć w styczniu 2019 roku. Do roli maltańskiego żeglarza i zarazem głównego bohatera komiksu przygotowywał się Tom Hughes. Do obsady dołączyli również Milla Jovovich, Michelle Yeoh, James Thiérrée i Mark Dacascos. Projekt był już na zaawansowanym etapie rozwoju. Napisano scenariusz, zarezerwowano ekipę i wybrano plany zdjęciowe. Jeszcze na początku listopadzie 2018 roku potwierdzono gotowość przystąpienia do zdjęć. Do nakręcenia filmu jednak nie doszło.

Poinformował o tym artysta François Baranger, pisząc na Twitterze, że ekranizacja słynnego komiksu została anulowana z powodu „niejasnej sytuacji prawnej”. Przy okazji rysownik podzielił się grafikami koncepcyjnymi, które stworzył na potrzeby filmu. Dają one możliwość wyobrażenia sobie, czego mogliśmy spodziewać się po adaptacji komiksu „Corto Maltese na Syberii”.

Przeszkodą w nakręceniu filmu była najprawdopodobniej śmierć Samuela Hadidy pod koniec listopada 2018 roku. Pełnił on stanowisko producenta komiksowej ekranizacji. Od tego momentu jego firma dystrybucyjna Metropolitan Filmexport przechodzi reorganizację. Nie można zatem wykluczyć, że projekt po prostu został odłożony na jakiś czas. Wiedząc jednak, jak wypełnione są terminarze aktorów i ekipy filmowej, nawet w optymistycznym wariancie nie należy oczekiwać realizacji widowiska w najbliższych miesiącach.

Poniżej możecie zobaczyć prace koncepcyjne François Barangera do filmu „Corto Maltese na Syberii”:

Plakat do filmu „Corto Maltese” (najprawdopodobniej nieoficjalny) przedstawiający Toma Hughesa jako Corta Maltese’a. Autorem projektu jest Agencja Les Aliens:

[am]
źródło: Ecran Large

Tematy: , , , ,

Kategoria: film