banner ad

Ekranizacja „Dawcy” Lois Lowry w sierpniu w polskich kinach. Zobacz zwiastun

7 lipca 2014

dawca-pamieci-ekranizacja1
22 sierpnia w polskich kinach zagości superprodukcja „Dawca Pamięci” (ang. „The Giver”). Film jest ekranizacją światowego bestsellera Lois Lowry pt. „Dawca”. W rolach głównych zobaczymy m.in. Meryl Streep, Jeffa Bridgesa, Alexandra Skarsg?rda i Katie Holmes.

Popularna ekranizacja „Igrzysk śmierci” pokazała, że wybitni aktorzy świetnie sobie radzą w superprodukcjach science-fiction. Phillipowi Noyce?owi, reżyserowi sensacyjnego hitu „Salt” z Angeliną Jolie w roli głównej, udało się zebrać do najnowszego projektu obsadę z najwyższej półki. W „Dawcy Pamięci” zobaczymy ulubieńców Amerykańskiej Akademii Filmowej: mającą na swoim koncie trzy statuetki Meryl Streep oraz zdobywcę Oscara za rolę w „Szalonym sercu” Jeffa Bridgesa. U ich boku pojawią się aktorzy młodszego pokolenia: była żona Toma Cruise?a ? Katie Holmes oraz gwiazda serialu „Czysta krew” Alexander Skarsg?rd. Nie zabraknie też najświeższych odkryć Hollywood w postaci utalentowanej aktorsko piosenkarki Taylor Swift czy Brentona Thwaitesa znanego widzom z roli Księcia Phillipa w „Czarownicy” z Angeliną Jolie.

dawca-pamieci-ekranizacja2

„Dawca Pamięci” jest ekranizacją światowego bestsellera Lois Lowry, który jest jedną z najczęściej nagradzanych amerykańskich powieści młodzieżowych ostatnich lat. Historia opowiada o utopijnym świecie przyszłości, gdzie wyeliminowane zostały wszystkie emocje, cierpienia oraz ból. To świat, w którym za cenę powstrzymania wojen zapomniano co oznacza miłość, jak odróżnia się barwy i podejmuje wybory. Główny bohater ? nastoletni Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień ? jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Pamięci (w tej roli znakomity Jeff Bridges). Nowy nauczyciel przekaże mu potajemnie skrywaną wiedzę o dawnych czasach. W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.

„Dawca Pamięci” zawita do kin 22 sierpnia. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film