Disney+ zekranizuje „Sycylijskie lwy” Stefanii Auci. Serial wyreżyseruje Paolo Genovese

5 lipca 2022

Platforma Disney+ zamówiła serial telewizyjny na podstawie „Sycylijskich lwów” Stefanii Auci. Opowieść o rodzinie Florio, która w XIX wieku zbudowała na Sycylii prawdziwe imperium gospodarcze, wyreżyseruje Paolo Genovese (na zdj.), autor międzynarodowego przeboju kinowego „Dobrze się kłamie w miły towarzystwie”.

„Sycylijskie lwy” Stefanii Auci to pierwszy tom sagi opartej na prawdziwej historii rodziny Florio. Akcja książki rozpoczyna się w 1799 roku, kiedy bracia Paolo i Ignazio przybywają do Palermo. Są obcy i wzbudzają pogardę wśród mieszkańców miasta, jednak wrogość Sycylijczyków jeszcze bardziej motywuje Floriów. Ci niezwykle sprytni, odważni, często bezwzględni mężczyźni wspierani przez wyjątkowe i wytrwałe kobiety szybko wspinają się po drabinie lokalnej hierarchii. Przechodzą drogę od sprzedawców przypraw do „niekoronowanych królów Sycylii”. Życie ich samych i ich rodzin to fascynująca historia sławy, bogactwa, romansów, władzy i mrocznych tajemnic.

Tłem dla sagi rodziny Floriów jest najbardziej burzliwy okres w XIX wiecznej Italii. Od powstania przeciwko władzy Burbonów z 1819 roku, po lądowanie Garibaldiego na Sycylii w 1860. Powieść Stefanii Auci w samych Włoszech sprzedała się w ponad 650 tysiącach egzemplarzy i została przetłumaczona na 30 języków. Od 29 czerwca, dzięki Wydawnictwu W.A.B., mogą ją przeczytać również polscy czytelnicy. W międzyczasie autorka zdążyła opublikować drugi tom.

Jak donosi portal Variety, do niedawna prowadzono castingi do serialu. Zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w lipcu i będą realizowane w Rzymie i Palermo, stolicy Sycylii, do grudnia. Wiadomość o tym, że na stołku reżyserskim zasiadł Paolo Genovese, została ogłoszona we włoskiej prasie.

[am]
fot. ArteSettima


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film