Disney nakręci nowy film o Mary Poppins!

15 września 2015

nowa-adaptacja-mary-poppins
Bohaterka książek Pameli L. Travers po raz kolejny wzniesie się na swym parasolu. Wytwórnia Walta Disneya planuje nakręcić nowy film muzyczny z magiczną nianią, Mary Poppins.

Akcja filmu rozgrywać się będzie w Londynie jakieś 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w słynnej produkcji z 1964 roku. Zważywszy na fakt, że scenarzyści Disneya wykorzystali wówczas tylko historie opisane głównie w pierwszej książce z serii o Mary Poppins, w nowym obrazie poznamy dalsze przygody niani i jej podopiecznych z ulicy Czereśniowej w oparciu o kolejne tomy, choć twórcy podkreślają, że w żadnym wypadku nie będzie to sequel.

Reżyserią filmu ma zająć się Rob Marshall (m.in. ?Tajemnice lasu?, ?Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach?, ?Chicago?). Piosenki skomponuje znany duet Marc Shaiman i Scott Wittman (serial ?Smash?), a scenariusz napisze David Magee (m.in. ?Marzyciel?, ?Życie Pi?).

Ostatnio wątek Marry Poppins został wykorzystany w filmie „Ratując pana Banksa” z 2013 roku, który opowiadał o tym, jakich zabiegów musiał podjąć się Walt Disney (w tej roli Tom Hanks), aby wypracować kompromis z autorką książek, Pamelą L. Travers (Emma Thompson), i doprowadzić do realizacji musicalu z 1964 roku.

Słynna adaptacja ?Mary Poppins? rozsławiła nie tylko aktorkę Julie Andrews, grającą w filmie tytułową rolę, ale też samą pisarkę, zapewniając jej dostatnie życie do końca swych dni. Wyprodukowany za 5 milionów dolarów obraz przyniósł zyski w wysokości 75 milionów dolarów, a Amerykański Instytut Filmowy uznał go za jeden z sześciu najlepszych musicali w historii kina.

[aw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film