DC Comics i Warner Bros. zapowiadają animacje na podstawie komiksów „Batman: Hush” i „Batman: Długie Halloween”

8 stycznia 2019


Artystyczny i kasowy sukces filmu „Aquaman” to dowód na to, że komiksy DC mogą stanowić bardzo udany materiał pod różne adaptacje filmowe. W planach są już kolejne widowiska. Nie tylko aktorskie, jak choćby „Shazam!” czy druga część „Wonder Woman”, ale również nowe animacje ze świata Mrocznego Rycerza.

Najnowsze doniesienia mówią o przymiarkach do zrealizowania dwuczęściowego filmu animowanego, którego podstawą miałby być komiks „Batman: Długie Halloween” autorstwa Jepha Loeba oraz Tima Sale?a. Opublikowane po raz pierwszy w 1996 roku dzieło uchodzi za jeden z najważniejszych tytułów poświęconych Mrocznemu Rycerzowi. Akcja rozgrywa się w pierwszych latach działalności Bruce Wayne?a, gdy dopiero nawiązywał współpracę z prokuratorem okręgowym Harveyem Dentem i kapitanem policji Jamesem Gordonem. Jest to kryminalna opowieść rozgrywająca się w okresie świątecznym. Na kartach komiksu przeplatają się liczne wątki, m.in. sprawa seryjnego mordercy, który atakuje wyłącznie w święta, historia króla zbrodni, który chce powstrzymać upadek swego imperium czy opowieść o prokuratorze zmagającym się z bezprawiem. Ale to jedynie wierzchołek góry lodowej, jakim jest fabuła „Długiego Halloween”, stąd nie dziwi decyzja o podzieleniu komiksu na dwuczęściowy film (tak samo zrobiono w przypadku animowanej adaptacji „Powrotu Mrocznego Rycerza” Franka Millera).

Ekranizacja nie ma wchodzić do oficjalnego uniwersum filmów animowanych DC. Podobnie jak „Zabójczy żart” funkcjonować będzie jako samodzielna historia. Zgodnie z pierwszymi informacjami, głosu postaciom użyczą Troy Baker, Jensen Ackles, Naya Rivera, Titus Welliver, Jim Pirri, Katee Sackhoff, David Dastmalchian, Amy Landecker, Fred Tatasciore i Matthew Gray Gubler. Przewidywana data premiery animacji to 2020 rok.

Tymczasem jeszcze w 2019 roku pojawi się inna animowana produkcja inspirowana opowieściami o Mrocznym Rycerzu. Będzie to „Batman: Hush” na podstawie komiksu Jepha Loeba i Jima Lee. W tej historii Obrońca Gotham musi zmierzyć się z tytułowym antagonistą, który steruje wszystkimi jego największymi przeciwnikami. Właśnie ogłoszono obsadę amerykańskiego dubbingu ekranizacji. Znajdują się w niej: Jason O?Mara, Jerry O?Connell, Tara Strong, Rainn Wilson, Bruce Thomas i Vanessa Williams.

[mw]
źródło: ScreenRant

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film