banner ad

Daniel Radcliffe zagra w adaptacji „Rogów” Joego Hilla

14 lipca 2012


Podczas festiwalu Comic-Con w San Diego ogłoszono, że Daniel Radcliffe, aktor wcielający się wcześniej w Harry’ego Pottera, zagra główną rolę w filmowej adaptacji „Rogów” Joego Hilla.

Radcliffe wcieli się w głównego bohatera książki, Ignatiusa Perrisha, który budzi się pewnego ranka kompletnie skacowany. Jest pewien, że w nocy narobił głupstw, ale nic nie pamięta. W lustrze zauważa z przerażeniem, że wyrosły mu rogi. Zdezorientowany idzie do lekarza. Dostrzega też inną prawidłowość: wszyscy zaczynają mówić mu, co myślą. Bez ogródek, tak jakby nie mogli się powstrzymać. Kiedy Ig dotyka skóry innego człowieka, poznaje jego myśli, wspomnienia, widzi przeszłość. Rok wcześniej zgwałcono i brutalnie zamordowano jego dziewczynę i właśnie to wydarzenie doprowadziło Ignatiusa na skraj załamania nerwowego. Czy nowe zdolności pomogą mu wrócić do równowagi i odkryć, kto jest winien śmierci ukochanej?

Reżyserem obrazu będzie Alexandre Aja, znany do tej pory z takich filmów jak „Lustra”, prequel „Wzgórza mają oczy” czy „Pirania”. „Po przeczytaniu kultowej książki Joego Hilla, nie mogłem oprzeć się pokusie aby zanurkować w diabelskich podziemiach i ponownie odkryć uniwersalny mit” – wyznał w oświadczeniu prasowym.

„Rogi” to druga powieść Joego Hilla, autora pochodzącego ze znanej literackiej rodziny (jego ojcem jest Stephen King). Zdjęcia do adaptacji rozpoczną się jesienią tego roku.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film