banner ad

Dakota Johnson zagra główną rolę w nowej adaptacji „Perswazji” Jane Austen

21 kwietnia 2021

Firmy Netflix i MRC Film podpisały umowę z Dakotą Johnson na zagranie głównej roli w nowej adaptacji „Perswazji” Jane Austen. Zgodnie z zapowiedziami producentów film ma prezentować nowoczesne, dowcipne podejście do historii, jednocześnie zachowując wierność klasycznej powieści Jane Austen.

Bohaterką filmu, podobnie jak w przypadku książki, będzie Anne Elliot, niedostosowana młoda kobieta o współczesnej wrażliwości, która żyje ze swoją snobistyczną rodziną na skraju bankructwa. Kiedy ponownie w jej życiu pojawia się pełen werwy Frederick Wentworth, którego kiedyś odrzuciła, Anne musi zdecydować, czy zostawić przeszłość za sobą, wsłuchać się w głos serca i dać mężczyźnie drugą szansę.

„Perswazje” to ostatnia powieść Jane Austen. Opublikowana została w 1817 roku, wkrótce po jej śmierci. Do tej pory książka doczekała się kilku telewizyjnych adaptacji. Za nową wersją ma odpowiadać reżyserka teatralna Carrie Cracknell, dla której będzie to pełnometrażowy debiut filmowy. Scenariusz to wspólne dzieło weterana Hollywood Rona Bassa („Rain Man”, „Kroniki portowe”, „Kiedy mężczyzna kocha kobietę”) i Alice Victorii Winslow.

Produkcja filmu ma rozpocząć się w maju. Daty premiery ani pozostałych członków obsady jeszcze nie znamy. Producentami „Perswazji” są Andrew Lazar i Christina Weiss Lurie. Funkcję producentów wykonawczych pełnią Elizabeth Cantillon, Michael Constable i David Fliegel.

Miłośników literackiego pierwowzoru czeka wkrótce niespodzianka. W maju nakładem Wydawnictwa Świat Książki do księgarń ma trafić nowe wydanie „Perswazji” opublikowane w „Ekskluzywnej kolekcji klasyki”. Jego okładkę prezentujemy poniżej.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film