Columbia Pictures chce zekranizować „Piotrusia Królika” Beatrix Potter

26 września 2016

film-o-piotrusiu-kroliku
Urok dziecięcych historii, pomimo upływu czasu, nie traci na sile wyrazu. Wydaje się, że z podobnego założenia wychodzą włodarze wytwórni Columbia Pictures, którzy planują przygotować nowy film na podstawie serii książek o Piotrusiu Króliku autorstwa Beatrix Potter.

Projekt charakteryzowany jest jako hybryda kina aktorskiego i animacji, którą ma wyreżyserować Will Gluck („To tylko seks”). Głosu głównym bohaterom widowiska użyczą między innymi takie gwiazdy, jak: James Gordon („Doktor Who”), Rose Byrne („X-Men: Pierwsza klasa”), Daisy Ridley („Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Elizabeth Debicki („Nocny recepcjonista”).

„Piotruś Królik” to prawdziwa klasyka, jeśli chodzi o historie przeznaczone dla najmłodszych. Przygodowa seria o antropomorficznym króliku została zapoczątkowana już w 1902 roku przez angielską autorkę Beatrix Potter, która równie sprawnie co piórem, władała także ołówkiem i pędzlem, a to dlatego, że odpowiadała również za ilustracje swoich opowieści. Oprócz tego pisywała również wiersze dla dzieci.

Na rozpoznawalność Piotrusia Królika złożyły się również adaptacje, począwszy od filmowego baletu z 1971 roku, poprzez ekranizację pierwszej książki w ramach serii HBO „Storybook Musical” z 1991 roku, a skończywszy na animowanym serialu stacji Nickelodeon z 2012 roku. Stąd też nic dziwnego, że przedstawiciele Columbia Pictures porozumieli się z wydawcą książek, oficyną Frederick Warner&Co., częścią Penguin Random House, aby przy okazji wypromować franczyzę i wypuścić gadżety związane z bohaterami stworzonymi przez Beatrix Potter. Prawdopodobna premiera nowego filmu zapowiedziana jest na 2018 rok.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film