Canal+ zrealizuje serial na podstawie szpiegowskiego cyklu Vincenta V. Severskiego

11 listopada 2016

canal_plus_serial_severski_1
Canal+ zakupił prawa do przeniesienia na ekran bestsellerowej serii szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego o Wydziale Q. Aktualnie trwają już prace nad scenariuszem serialu.

Publikowany przez Wydawnictwo Czarna Owca cykl opowiada o ekipie Wydziału Q polskiej Agencji Wywiadu, którego członkami są supertajni szpiedzy posługujący się za granicą nową tożsamością i angażujący się w akcje na międzynarodową skalę. W skład serii wchodzą powieści: „Nielegalni?, „Niewierni” i „Nieśmiertelni”. 9 listopada premierę miała najnowsza powieść Severskiego pt. „Niepokorni”, która domyka cykl. Jak mówi o książce sam pisarz: „’Niepokorni’ to współczesna powieść szpiegowsko-polityczna, która jest moją reakcją na aktualne wydarzenia polityczne w kraju i za granicą, próbuję w niej pokazać mechanizmy wpływania obcych służb na sytuację w Polsce i wynikające z tego zagrożenia. (?) W wartkiej akcji pełnej suspensów, czytelnik może również zagłębić się w psychologiczny wymiar walki wywiadów i poznać szczegóły pracy operacyjnej szpiegów”.

canal_plus_serial_severski_2

Rzesze fanów pisarza z pewnością ucieszy informacja, że Canal+ zakupił prawa do ekranizacji trylogii „Nielegalni”, „Nieśmiertelni” i „Niewierni”. Obecnie trwają prace literackie nad scenariuszem serialu.

„Muszę przyznać, że autor z wyjątkową pieczołowitością odtworzył doskonale znany mu świat tajnych operacji, intryg i rozgrywek na szczytach władzy. Siłą powieści są również wielowymiarowe, wyraziste postaci, wobec których nie sposób przejść obojętnie” ? mówi o powodach zakupu praw do ekranizacji serii Anna Limbach-Uryn, dyrektor Działu Programowego nc+.

Vincent V. Severski to pseudonim literacki Włodzimierza Sokołowskiego, który był funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa, Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu. Przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Na własną prośbę odszedł ze służby w 2007 roku w stopniu podpułkownika i zajął się pisaniem książek. Jego debiutancka powieść „Nielegalni” szybko stała się bestsellerem, a sukces powtórzyły kolejne książki z serii.

[am]
fot. nc+

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: film