Canal+ zrealizuje serial na podstawie „Listów zza grobu” Remigiusza Mroza

10 grudnia 2019


Po dobrych wynikach, jakie uzyskał serial „Żmijowisko” na podstawie książki Wojciecha Chmielarza (łącznie ponad 760 tysięcy widzów obejrzało pierwszy odcinek w ciągu 7 dni), Canal+ sięga po kolejny bestsellerowy polski kryminał. Stacja poinformowała, że kupiła prawa do ekranizacji „Listów zza grobu” Remigiusza Mroza.

„Akcja: ekranizacja! Burza i Seweryn nie zamierzali zwlekać z ekspansją na ekran. Serial wyprodukuje Canal+ Polska, a ja wprost nie mogę doczekać się tej współpracy nie tylko dlatego, że ciekaw jestem diablic ? ale przede wszystkim ze względu na świetną chemię z producentami od samego początku, która jest dla mnie najważniejszym prognostykiem udanego projektu. To naprawdę będzie coś” ? komentuje Remigiusz Mróz.

O czym są „Listy zza grobu”? Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję ? aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno. Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog, samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai, rozpoczynając remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad? Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia. Autor zapowiada, że wkrótce spełni obietnicę czytelników i opublikuje kontynuację (pierwsze informacje na temat drugiej części powinny pojawić się po Nowym Roku).

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy. Jest autorem kryminałów, powieści political fiction, czy thrillerów, m.in. serii o komisarzu Forście i cyklu „W kręgach władzy”. Jego książki sprzedały się dotąd w nakładzie kilku milionów egzemplarzy. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Pisarz wydał już ponad 30 tytułów. Jego powieści tłumaczone są na wiele języków, w tym japoński, bułgarski, niemiecki, węgierski, czeski. Polecają go tacy zagraniczni pisarze jak: Tess Gerritsen, Alex Marwood, JP Delaney, Blake Crouch i Dmitrij Głuchowski.

Mróz ma już na koncie jedną ekranizację swojej prozy. Stacja TVN realizuje serial na podstawie cyklu kryminałów o mecenas Joannie Chyłce. Produkcja cieszy się ogromną popularnością ? w telewizji i na Player.pl pierwszy sezon oglądało łącznie około 4 milionów widzów.

[am]
źródło: Canal+ Polska

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film