Bryan Singer wyreżyseruje nową ekranizację „20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi”

11 lutego 2016

nowa-ekranizacja-20-tysiecy-mil-1
Wytwórnia 20th Century Fox oficjalnie potwierdziła, że Bryan Singer zajmie stanowisko reżysera przy produkcji nowej ekranizacji powieści Juliusza Verne’a „20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi”.

Pierwsze informacje o tym, że Singer będzie zaangażowany w projekt, wyciekły do sieci we wrześniu 2015 roku, kiedy to reżyser umieścił na Instagramie zdjęcie scenariusza wraz z adnotacją: „To moje pięćdziesiąte urodziny (auć) i właśnie skończyłem dopracowywanie scenariusza nowego filmu. Historii, którą chciałem opowiedzieć na nowo od czasów, kiedy byłem dzieckiem. Obiecuję, że będzie to epicka i emocjonalna przygoda dla osób w każdym wieku. Przygoda bardzo bliska memu sercu”.

Po wielu miesiącach udało się wreszcie sfinalizować kontrakt. Studio zmierza teraz w kierunku rozpoczęcia produkcji, a Singer rozpoczyna castingi. Scenariusz filmu napisali Rick Sordelet i Dan Studney na podstawie historii, którą stworzyli wspólnie z Singerem.

nowa-ekranizacja-20-tysiecy-mil-2

Powieść „20 mil podmorskiej żeglugi” ukazała się w 1870 roku i od dawna znajduje się już w domenie publicznej (możecie ją za darmo ściągnąć lub przeczytać on-line na stronie Wolnych Lektur). Książka doczekała się pierwszego pełnometrażowego filmu już w 1916 roku. Najbardziej znaną ekranizacją jest bodaj produkcja Disneya z 1954 roku, gdzie w rolę Neda Landa wcielił się Kirk Douglas, a w Kapitana Nemo ? James Mason.

„20 mil podmorskiej żeglugi” będzie piątym obrazem, jaki Singer zrealizuje dla 20th Century Fox. Do tej pory wyreżyserował już dla tej wytwórni cztery filmy z serii „X-Men”, z czego ostatni trafi do kin w maju tego roku. Jest również twórcą m.in. „Podejrzanych”, „Ucznia szatana” i „Walkirii”.

nowa-ekranizacja-20-tysiecy-mil-3

[aw]
fot. Dick Thomas Johnson, Disney, Bryan Singer/Instagram
źródło: Deadline, Variety

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film