banner ad

Ben Foster wyreżyseruje film o Williamie Burroughsie. W obsadzie m.in. Kristen Stewart i Tom Glynn-Carney

10 maja 2019


Ben Foster zadebiutuje jako reżyser filmu biograficznego opowiadającego o Williamie Burroughsie. Aktor wystąpi też w roli słynnego pisarza. Na ekranie towarzyszyć mu będą Kristen Stewart i Tom Glynn-Carney.

Zapowiadany film opowiadać ma o trójkącie miłosnym, w który uwikłany był William S. Burroughs, legendarny pisarz Beat Generation, jego muza i partnerka Joan Vollmer oraz młody, konserwatywny Amerykanin żyjący na obczyźnie o imieniu Adelbert.

„Nasz film jest w pewnym sensie antybitnikowski. Spotykamy naszych nieszczęśliwych kochanków w Nowym Jorku, udajemy się na granicę Teksasu, przetaczamy się z rykiem silnika przez newralgiczny punkt Meksyku i trafiamy do dżungli amazońskiej. Ten film opowiada o miłości, seksie i odkrywaniu siebie w całej tego menelskiej, mrocznej i często komicznej złożoności” – napisał w oświadczeniu Foster.

Za scenariusz filmu, powstałego na bazie wczesnej twórczości i listów Burroughsa, odpowiedzialni są Ben Foster i Oren Moverman. Tego drugiego niektórzy mogą pamiętać jako autora skryptu do planowanego w 2011 roku filmu Steve’a Buscemiego na podstawie powieści „Pedał”. Z uwagi na fakt, że producentem wykonawczym filmu Fostera ma być właśnie Buscemi, można domniemywać, że nowy projekt ewoluował z niezrealizowanej nigdy ekranizacji. Tylko zamiast na bohaterach książki, zdecydowano się skupić na ich pierwowzorach.

W rolę Burroughsa wcieli się Ben Foster. Warto nadmienić, że to już drugi raz, kiedy aktor sportretuje autora „Nagiego lunchu”. Grał już tę postać w filmie „Na śmierć i życie” (na zdj. poniżej). Rolę Joan Vollmer powierzono Kristen Stewart, którą z kolei mogliśmy oglądać w ekranizacji „W drodze” Jacka Kerouaca. Adelberta Lewisa Markera (w powieści „Pedał” występował jako Allerton) zagra Tom Glynn-Carney.

[am]
fot. Bena Fostera: Blanka Borová (Karolína Černá), Kritiky.cz

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film