banner ad

Bardzo dobre otwarcie serialu „Ród smoka” na podstawie prozy George’a R.R. Martina. HBO zapowiada drugi sezon

26 sierpnia 2022

Serial HBO „Ród smoka” (org. „House of the Dragon”) na podstawie prozy George’a R.R. Martina będzie miał drugi sezon. Decyzję taką ogłoszono tuż po premierze pierwszego odcinka produkcji, który nie tylko zgromadził dużą widownię, ale również spotkał się w większości z pozytywnymi recenzjami krytyków.

„Ród smoka” zadebiutował jednocześnie na całym świecie 22 sierpnia o godz. 3:00 nad ranem w HBO i HBO Max, zbierając przed ekranami największą widownię w historii serwisu HBO w USA. Jak podano, pierwszy odcinek przyciągnął do tej pory ponad 20 milionów widzów w Stanach Zjednoczonych, biorąc pod uwagę kanały linearne i serwisy HBO. W Polsce serial również osiągnął rekordową oglądalność i jest najchętniej oglądaną premierą w HBO Max.

„Jesteśmy bardziej niż dumni z tego, co osiągnął pierwszy sezon 'Rodu smoka’. Nasza fenomenalna obsada i ekipa podjęły ogromne wyzwanie i przekroczyły wszelkie nasze oczekiwania, dostarczając produkcję, którą każdy już traktuje jako pozycję obowiązkową w telewizji. Ogromne podziękowania dla George’a, Ryana i Miguela za prowadzenie nas w tej podróży. Jesteśmy ogromnie podekscytowani, mogąc tworzyć kontynuację sagi rodu Targaryenów w drugim sezonie serialu” – oświadczyła Francesca Orsi z HBO Programming.

„Ród smoka” powstał na podstawie opowiadań „Księżniczka i królowa” oraz „Książę łotrzyk”, wykorzystanych później w książce „Ogień i krew”, która przy tej okazji wróciła na listy bestsellerów. Fabuła koncentruje się na historii rodu Targaryenów i opowiada o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami przedstawionymi w „Grze o tron”.

Współtwórcą i producentem wykonawczym „Rodu smoka” jest George R.R. Martin. Showrunnerami są Miguel Sapochnik i Ryan Condal, który jest również współtwórcą serialu. W pierwszym sezonie występują m.in. Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans.

Premiery nowych odcinków pierwszego sezonu „Rodu smoka” odbywają się co tydzień w poniedziałki o godz. 3:00 nad ranem w HBO i HBO Max.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film