Anne Rice chce zrobić serial telewizyjny na podstawie „Kronik wampirów”

27 listopada 2016

rice-serial-kroniki-wampirow
Wampiry wciąż są w modzie. Świadoma tego jest Anne Rice, która oficjalnie poinformowała, że zamierza zrealizować telewizyjną adaptację swego kultowego cyklu książek „Kroniki wampirów”.

„Prawa do adaptacji 'Kronik wampirów’ są ponownie w moich rękach!” – właśnie taka wiadomość pojawiła się w niedzielę na oficjalnym profilu autorki na Facebooku. „Moim marzeniem jest realizacja serialu telewizyjnego skoncentrowanego na postaci Lestata, Louisa, Armanda, Mariusza i całej reszty rodu” – dodała amerykańska pisarka.

Co ciekawe, jeszcze w 2014 roku mówiło się o przymiarkach wytwórni Universal do realizacji pełnometrażowego filmu o wampirze Lestacie. Reżyserią miał zająć się wówczas Josh Boone, twórca ekranizacji „Gwiazd naszych wina”. Anne Rice uważa jednak, iż wampirza historia zdecydowanie lepiej sprawdzi się w formie serialu.

Pisarka oraz jej syn Christopher, który piastować będzie stanowisko producenta wykonawczego, już wkrótce zajmą się przygotowaniami do nowego projektu. Autorka zamierza stworzyć scenariusz pilotażowego odcinka, a następnie opracować bardziej szczegółowy zarys fabuły serialu, która ? według wstępnych zapowiedzi ? zacznie się od przybliżenia wydarzeń przedstawionych na kartach „Wampira Lestata”, a więc drugiej części cyklu.

Rice zwróciła się również bezpośrednio do swoich fanów: „Przez tak wiele lat mówiliście mi o tym, jak bardzo chcecie ujrzeć wierną adaptację w stylu przywodzącym na myśl 'Grę o Tron’, i jak bardzo chcecie, abym to ja zajęła się realizacją. Cóż, wysłuchałam was. Zawsze was słucham. To, czego chcecie, jest tym, czego i ja chcę”.

?Kroniki wampirów? to jeden z najpopularniejszych współczesnych cyklów powieściowych poświęconych wampirom. Na podstawie książek nakręcono dwa filmy: „Wywiad z wampirem” (1994) z Bradem Pittem i Tomem Cruise’em w rolach głównych oraz „Królowa Potępionych” (2002), w której wykorzystano wątki z książki „Wampir Lestat”. Teraz czekamy na serialową adaptację tego tytułu. Pomimo wcześniejszych zapewnień, przed dwoma laty Anne Rice powróciła do pisania kolejnych książek w cyklu. Światowa premiera najnowszej, „Prince Lestat and the Realms of Atlantis” (z ang. „Książę Lestat i Królestwo Atlantydy”), zapowiedziana została na 29 listopada.

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film