Amber Heard wystąpi w głównej roli w ekranizacji powieści „Czasem warto zabić” w reżyserii Agnieszki Holland

28 marca 2017


Z ekranów kin nie zszedł jeszcze „Pokot” na podstawie powieści Tokarczuk, a nasza rodaczka, Agnieszka Holland, bierze się już za kolejną adaptację. Chodzi o powieść „Czasem warto zabić” Petera Swansona, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Marginesy. Prace nad filmem są już na etapie castingów. Właśnie poznaliśmy nazwisko aktorki, która wcieli się w główną rolę żeńską.

Kryminał Swansona opowiada o zdradzanym przez żonę biznesmenie, który spotyka na lotnisku oszałamiającą Lily. Po wypiciu wspólnie kilku drinków mężczyzna wyjawia nieznajomej, że najlepiej zabiłby swoją żonę. Ku jego zaskoczeniu, Lily oferuje mu pomoc. Kim jest ta kobieta? Dlaczego postanawia wziąć udział w planowanym zabójstwie? Odpowiedzi na te pytania znają już czytelnicy książki Swansona, a niebawem będą mogli poznać również widzowie.

Scenariusz filmu autorstwa Christophera Kyle’a jest już gotowy. W zespole producenckim znaleźli się Paula Mae Schwartz, Steve Schwartz oraz Nick Weschler, reprezentujący Chockstone Pictures oraz Nick Wechsler Productions. Teraz poznaliśmy nazwisko aktorki, która wystąpi w jednej z głównych ról. Jak się okazuje, niejednoznaczną Lily zagra Amber Heard („Dziennik zakrapiany rumem”, „Liga Sprawiedliwośći”).

„Główna bohaterka jest twarda jak stal, a zarazem krucha jak szkło. To ofiara? Psychopatka? Mścicielka? Co za wspaniała rola dla utalentowanej aktorki!” – tak Agnieszka Holland zachwala wykreowaną przez Petera Swansona postać Lily. Jak poradzi sobie w tej roli Amber Heard? Przekonamy się już niebawem.

Data rozpoczęcia zdjęć do „Czasem warto zabić” nie została jeszcze podana do wiadomości. Aktualnie Amber Heard zajęta jest treningami do filmu „Aquaman” Jamesa Wana.

[mw,am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film