Amazon udostępnił zwiastun ekranizacji „Koła czasu” Roberta Jordana

2 września 2021

Amazon opublikował w czwartek oficjalny zwiastun serialu fantasy „Koło czasu” nakręconego na podstawie książkowej sagi Roberta Jordana. Premiera pierwszych odcinków zaplanowana jest na 19 listopada.

„Koło czasu” to jedna z najpopularniejszych serii fantasy wszech czasów, sprzedana w ponad 90 milionach egzemplarzy. Robert Jordan osadził akcję książek w świecie, w którym istnieje magia i tylko niektóre kobiety potrafią nią władać. Moiraine (w tej roli Rosamund Pike), członkini niezwykle potężnego zakonu zwanego Aes Sedai, przybywa do pewnej miejscowości i ostrzega jej mieszkańców przed mrocznymi siłami Czarnego, który budzi się z uśpienia, by zapanować nad wszystkimi istotami. Na potwierdzenie jej słów miejscowość atakują krwiożercze trolloki – dzikie bestie uważane przez wielu za stwory wyłącznie z legend.

Gdy domy stają w ogniu, Moraine pomaga kilkuosobowej grupce młodych ludzi w ucieczce. Jest bowiem przekonana, że wśród nich znajduje się Odrodzony Smok – wybraniec, którego przeznaczeniem jest przeciwstawić się Czarnemu i wziąć udział w Ostatniej Bitwie, od której wyniku zależą losy świata.

Za adaptację bestsellerowej sagi odpowiada producent wykonawczy i showrunner Rafe Judkins. Na początku tego roku podczas San Diego Comic-Con tak mówił on o pracy nad ekranizacją: „Oczywiście chcemy być najbliżej książek, jak to tylko możliwe – to są naprawdę uwielbiane książki, sam je uwielbiam, to świetna historia. Chcemy ją opowiedzieć i to w sposób, który będzie najlepszy dla telewizji”. Jak dodał, „tematycznie historia, która w rzeczywistości dotyczy równowagi, jest aktualnie szczególnie wymowna” ponieważ opowiada „nie tyle o starciu dobra ze złem, lecz równowagi z brakiem równowagi”.

Oprócz Rosamund Pike w rolach głównych w „Kole czasu” występują także Josha Stradowski, Madeleine Madden, Marcus Rutherford, Barney Harris, Zoë Robins, Daniel Henney, Álvaro Morte, Hammed Animashaun, Johann Myers, Priyanka Bose, Taylor Napier i Emmanuel Imani.

Trzy odcinki pierwszego sezonu będą miały premierę w Amazom Prime Video w piątek 19 listopada. Kolejne mają być udostępniane w każdy następny piątek, aż do finału sezonu, który zapowiedziano na 24 grudnia.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu:

Polskim wydawcą cyklu „Koło czasu” jest oficyna Zysk i S-ka:

[am]
fot. © Sony Pictures Television Inc. i Amazon Content Services LLC

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film