banner ad

Agentka i demony ? powstanie serial telewizyjny na podstawie komiksu „Witchblade”

25 stycznia 2017


Seriale tworzone na podstawie komiksów cieszą się obecnie nieustanną popularnością. Z tego faktu postanowiła skorzystać stacja telewizyjna NBC, która przygotowuje adaptację komiksu „Witchblade” z wydawnictwa Top Cow Productions, imprintu słynnego Image Comics.

Komiksowa historia koncentruje się na losach Sary Pezzini, detektyw z wydziału zabójstw, w której ręce przypadkiem trafia bransoleta o nazwie Witchblade. Dzięki niecodziennym właściwościom przedmiotu Pezzini zyskuje nadnaturalne moce, jednak ma to swoją cenę – bohaterka będzie musiała skonfrontować się z przedwiecznym złem, a także faktem, iż tytułowy przedmiot jest… samoświadomą istotą z ukrytymi celami.

Jednym z głównych pomysłodawców serii, która ukazywała się nieprzerwanie od 1995 do 2015 roku, jest Marc Silvestri ? założyciel Top Cow Productions, a także autor między innymi komiksów o Wolverinie czy drużynie X-Men. W realizację telewizyjnego projektu ma być zaangażowana Caroline Dries („Pamiętniki wampirów”, „Tajemnice Smallville”), która napisze scenariusz pilotażowego odcinka wspólnie z Brianem Youngiem. W procesie produkcyjnym wspomagać ma ją również Marc Silvestri oraz Carol Mendelsohn („CSI”).

Warto dodać, że w latach 2001-2002 zrealizowano już jedną telewizyjną adaptację komiksu „Witchblade”. W rolę główną wcieliła się wówczas Yancy Butler (na zdj. poniżej). Serial został anulowany po dwóch sezonach.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film