banner ad

Adaptacja trzeciej powieści o Bridget Jones pod znakiem zapytania

6 listopada 2013

adaptacja trzeciej Bridget
Czy powstanie ekranizacja trzeciej powieści o przygodach Bridget Jones? Na chwilę obecną raczej się na to nie zapowiada.

Choć „Mad About a Boy” (z ang. „Szalejąc za chłopakiem”) sprzedaje się świetnie ? już w pierwszy dzień rozeszło się 46 000 egzemplarzy – to przyszłość potencjalnej adaptacji jest nieznana i trudno orzec, jak (jeśli w ogóle) film będzie wyglądać. Wiadomo jedynie, że Helen Fielding nie sprzedała jeszcze praw autorskich do ekranizacji. Co więcej, ani Working Title, ani Universal (czyli studia filmowe, które wyprodukowały ekranizacje dwóch pierwszych książek) nie wystąpiły dotychczas z ofertą ich nabycia.

Jak donoszą źródła z Hollywood,  studia te pracują nad zupełnie inną kontynuacją bestsellerowych powieści pt. ?Dziecko Bridget Jones?, według scenariusza napisanego przez Helen Fielding. Jest tylko jeden problem. Zdjęcia do ?Dziecka?? miały rozpocząć się już w ubiegłym roku, a tymczasem do dziś film jest na etapie pre-produkcji.

„Wciąż pracujemy nad scenariuszem, stąd opóźnienia, ale film idzie do przodu zgodnie z planem” – zapewnił Tom Bevan z Working Title w rozmowie z Hollywood Reporter. Ale nadzieje na szybkie zakończenie prac rozwiał Colin Firth, czyli filmowy Mark Darcy. „Możecie doczekać opowieści o wnuczce Bridget Jones, zanim dotrzemy do końca” – powiedział w kwietniu aktor dziennikarzowi Chicago Sun-Times.

Istnieje także kolejna możliwość. Anonimowy rozmówca cytowany przez Hollywood Reporter twierdzi, że Working Title ma niepisaną zasadę „zdobycia każdego filmu z Bridget Jones”. Istnieje zatem szansa, że brytyjska wytwórnia porzuci ?Dziecko??, by zająć się ekranizacją „Mad About Boy”.

W Polsce trzecia powieść o Bridget Jones ma ukazać się na wiosnę przyszłego roku.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film