Adaptacja „Gangster Squad. Pogromcy mafii” w lutym na ekranach kin

17 stycznia 2013


1 lutego w polskich kinach swoją premierę będzie miała adaptacja opartej na faktach książki Paula Liebermana pt. „Gangster Squad. Pogromcy mafii”.

Akcja książki i filmu osadzona jest w Los Angeles, po drugiej wojnie światowej. Miastem niepodzielnie rządzi bezwzględny, urodzony na Brooklynie król mafii Mickey Cohen. Nielegalne zyski czerpie z handlu narkotykami, bronią, prostytucji i hazardu. Chronią go nie tylko opłacane przez niego zbiry, ale także policja i politycy, których kontroluje. Nawet najtwardsi i najbardziej doświadczeni policjanci nie chcą mieszać się w jego sprawy? za wyjątkiem tajnego, ośmioosobowego oddziału policyjnych outsiderów, którzy otrzymali rozkaz: pozbyć się bossa mafii Mickeya Cohena za wszelką cenę.

Książka powstała na podstawie cyklu artykułów opublikowanych na łamach „Los Angeles Times” przez wielokrotnie nagradzanego dziennikarza Paula Liebermana. Opis przedstawionych przez niego, autentycznych wydarzeń stał się kanwą filmu, którego realizację rozpoczęto w połowie 2011 roku. Początkowo obraz planowano wprowadzić na ekrany we wrześniu 2012 roku, jednakże w wyniku strzelaniny, do jakiej doszło w lipcu podczas premiery najnowszego Batmana, producenci przesunęli premierę o kilka miesięcy. W jednej z ważniejszych scen filmu bohaterowie strzelają poprzez ekran kinowy do widzów zebranych na widowni, dlatego zdecydowano się zebrać obsadę ponownie i nakręcić nową scenę, która zastąpiłaby kontrowersyjny fragment.

W filmie w reżyserii Rubena Fleischera zobaczymy całą plejadę hollywoodzkich gwiazd: Ryana Goslinga, Emmę Stone, Seana Penna, Nicka Nolte, Josha Brolina, Mireille Enos, Michaela Penę, Giovanniego Ribisi, Roberta Patricka i Anthony’ego Mackie. „Gangster Squad. Pogromcy mafii” będziemy mogli oglądać na ekranach polskich kin od 1 lutego. Nieco wcześniej, bo od 22 stycznia, w księgarniach pojawi się książkowy pierwowzór Paula Liebermana opublikowany nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun ekranizacji „Gangster Squad. Pogromcy mafii”:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film