Zygmunt Miłoszewski otwiera kawiarnię „Jak zawsze”. Będzie w niej promował swoją najnowszą książkę

10 listopada 2017


„Jak zawsze”, najnowsza powieść Zygmunta Miłoszewskiego, wylądowała już na półkach księgarń. Autor promuje książkę w niekonwencjonalny sposób, otwierając w Warszawie tematyczną kawiarnię typu pop up.

W najbliższą środę 15 listopada kultowa warszawska kawiarnia Między Nami zamieni się w kawiarnię „Jak zawsze” ? kapsułę czasu, która przez pięć kolejnych dni będzie przenosić gości do klimatycznej Warszawy lat sześćdziesiątych, gdyż to właśnie w tej epoce rozgrywa się akcja najnowszej powieści Zygmunta Miłoszewskiego.

W tych dniach Zygmunt Miłoszewski będzie miał w kawiarni swój stolik, do którego zaprasza czytelników na podpisywanie książki i chwilę rozmowy, a wieczorami ? na imprezy i spotkania ze swoimi wyjątkowymi gośćmi. Na miejscu będzie również można kupić egzemplarze powieści autora.

Kawiarnia „Jak zawsze” nawiązuje do zyskującej coraz większą popularność na Zachodzie (a także w Polsce) mody na sklepy i restauracje typu pop up, czyli tymczasowe inicjatywy oferujące produkty bądź wydarzenia w unikalnej formule. Często tego typu lokale mają charakter tematyczny. Tak było niedawno chociażby w Waszyngtonie, gdzie przez kilka tygodni funkcjonował bar typu pop up inspirowany „Grą o tron”. Teraz podobne doświadczenie przygotowano z myślą o miłośnikach prozy Zygmunta Miłoszewskiego, którzy wyczekiwali zapowiadanej od dawna książki pisarza.

W „Jak zawsze” Miłoszewski porzucił konwencję kryminału na rzecz komedii narodowo-romantycznej. Powieść opowiada o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. I o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I o tym, co z tego wynikło. Głównymi bohaterami książki są Grażyna i Ludwik, którzy świętują okrągłą pięćdziesiątą rocznicę ślubu, uprawiając wieczorem seks. Następnego ranka budzą się i odkrywają, że przenieśli się w czasie i jest styczeń 1963 roku. Mogą zacząć życie od nowa. Pytanie tylko brzmi: czy potrafią oszukać swój los? A może są skazani na „jak zawsze”?

Kawiarnię „Jak zawsze” możecie odwiedzać w dniach od 15 do 19 listopada przy ul. Brackiego 20 w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny za okazaniem wejściówki. Kontakt do rezerwacji wejściówek: jakzawsze@gwfoksal.pl. Poniżej znajdziecie program wszystkich wydarzeń, które odbędą się w lokalu.

Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122
15 listopada
18:00 ? premierowe spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim w salonie Empik Junior, prowadzenie Anna Dziewit-Meller.

Kawiarnia „Jak zawsze”, ul. Bracka 20
15 listopada
20:00 ? otwarcie kawiarni „Jak zawsze” przy ul. Brackiej 20 (w lokalu Między Nami).

16 listopada
10:00?12:00 ? Zygmunt Miłoszewski podpisuje nową powieść.
14:00?16:00 ? Zygmunt Miłoszewski podpisuje nową powieść.
18:00?20:00 ? „Po co Wieża Przyjaźni w Warszawie, czyli o frankofilii i frankofobii w powieści” ? Zygmunt Miłoszewski wykłóca się z Kamilem Barbarskim, tłumaczem literatury polskiej na język francuski (w tym trylogii o Szackim).

17 listopada
10:00?12:00 ? Zygmunt Miłoszewski podpisuje nową powieść.
14:00?16:00 ? Zygmunt Miłoszewski podpisuje nową powieść.
18:00?20:00 ? „Warszawa niezaistniała w 'Jak zawsze'” ? Zygmunt Miłoszewski i Jarosław Trybuś, wicedyrektor Muzeum Warszawy, po swojemu odbudowują stolicę.

18 listopada
12:00?15:00 ? Zygmunt Miłoszewski podpisuje nową powieść.
21:00?01:00 ? Wieczorek muzyczny ? Jealo, czyli Wojtek Jarosiński, związany z formacją Niewinni Czarodzieje / Innocent Sorcerers od początku jej istnienia. Tworzył kolektyw Fuzion związany z dawnym Jazz Radiem.

19 listopada
16:00?18:00 ? quiz z twórczości Zygmunta Miłoszewskiego poprowadzi Anna Wysocka z Nowego Klubu Czytelniczego.

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia