Znamy datę Targów Książki w Warszawie i innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Historia i Kultura

13 stycznia 2022

Fundacja Historia i Kultura ogłosiła daty imprez targowych i festiwali plenerowych, które zamierza zorganizować w 2022 roku. Wśród tych wydarzeń jest też kolejna edycja Targów Książki w Warszawie.

„Za nami kolejny rok aktywności w rzeczywistości pandemicznej, tak trudnej dla wszystkich. Tym bardziej cieszy, że nasze wydarzenia zgromadziły łącznie 540 wystawców, ponad 90-tysięczną publiczność, która mogła wziąć udział w ponad 850 debatach, spotkaniach autorskich i branżowych” – informuje Fundacja Historia i Kultura.

W planach na 2022 rok organizator ma już kilka dużych wydarzeń. Niektóre z nich ze względu na zagrożenie pandemiczne przynajmniej częściowo odbędą się w plenerze. Jak poinformowano, tegoroczne Targi Książki w Warszawie zaplanowane są na 26-29 maja w Pałacu Kultury i Nauki oraz na terenie zewnętrznym wokół obiektu. Ci, którzy w tym terminie nie będą mogli przyjechać do stolicy, dostaną jeszcze jedną okazję. Zapowiedziano bowiem również – na 15-18 września – Jesienne Targi Książki, a ich miejscem mają być Arkady Kubickiego i Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie. Z kolei 24-27 listopada w tej samej lokalizacji można też będzie wziąć udział w Targach Książki Historycznej.

Mieszkańców Gdyni i przebywających nad morzem turystów tradycyjnie czeka Plener Literacki. Namioty wystawców zostaną postawione na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w dniach 15-17 lipca. Kolejnej odsłony doczekają się również Targi Książki w Katowicach. W dniach 4-6 listopada miłośnicy literatury ze Śląska spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Fundacja będzie też tradycyjnie organizatorem konkursów: na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia, o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa (którego rozstrzygnięcie nastąpi w trakcie targów warszawskich) oraz o Nagrodę Klio (rozstrzygnięcie nastąpi w czasie Targów Książki Historycznej).

Wystawcy, którzy chcą zaprezentować swoją ofertę na Targach Książki w Warszawie, mogą przesyłać już zgłoszenia do udziału w imprezie.

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia