banner ad

Zapraszamy do Częstochowy na 9. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”

30 sierpnia 2019


Około 30 wydarzeń w ciągu 7 dni, do tego ogromna dawka literackich wrażeń ? już po raz dziewiąty w Częstochowie odbędzie się festiwal prezentujący niebanalne podejście do literatury. Poza wieloma awangardowymi i niszowymi działaniami w tym roku można spodziewać się m.in. Mariusza Szczygła, Michała Nogasia, Przemysława Czaplińskiego czy też Zyty Rudzkiej.

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” to interdyscyplinarna impreza, stawiająca w centrum zainteresowania literaturę oraz kulturę słowa, która stanowi niewyczerpalne źródło inspiracji dla innych dziedzin sztuki. Dlatego słowo staje się tu punktem wyjścia do wielopłaszczyznowych i niczym nieograniczonych eksploracji.

Festiwal od samego początku, czyli od 2010 roku, jako oddolna inicjatywa grupy przyjaciół, odbywa się w wielu miejscach w Częstochowie. Ponadto w ciągu 7 dni oferuje różnorodne formy obcowania z literaturą, a więc wystawy plastyczne, instalacje artystyczne, performanse, spektakle teatralne, projekcie filmowe, koncerty muzyczne, warsztaty, konkursy, no i przede wszystkim spotkania autorskie.

Tegoroczna, 9. edycja odbędzie się w dniach od 16 do 22 września. W programie znajdują się już takie nazwiska, jak m.in. Olga Drenda, Zyta Rudzka, Marta Dzido, Anna Mazurek, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Bolesław Chromry, Wojciech Chmielarz, Marcin „Okoń” Okoniewski. Ponadto odbędą jeszcze np. panel dyskusyjny i debata, w których udział wezmą m.in. Paweł Tański, Michał Nogaś, Jarosław Szubrycht, Przemysław Czapliński, Adam Regiewicz.

Nie zabraknie więc okazji do spotkań ze znakomitymi osobistościami środowiska literackiego, dyskusji na tematy ważne, poważne oraz wychodzące z niszy i pola kultury popularnej oraz działań prowokujących odbiorców do nieoczywistego wysiłku intelektualnego.

Festiwalowe informacje można śledzić na bieżąco na stronie internetowej: festiwalczytaj.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram). Wydarzenie odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia