Za miesiąc we Wrocławiu odbędzie się 6. edycja Bruno Schulz. Festiwal

12 września 2017


W dniach od 11 do 21 października we Wrocławiu odbędzie się kolejna, 6. już edycja Bruno Schulz. Festiwal. W programie imprezy znajdą się spotkania z pisarzami, konferencje naukowe, koncerty oraz mnóstwo innych atrakcji.

Dwutygodniowy maraton rozpocznie się od konferencji naukowej „Minione i zapisane. Literaturoznawcy i pisarze o reportażu międzywojennym” (11?12.10), podczas której o twórczości Melchiora Wańkowicza, Samuela Lejba Schneidermana (Sznajdermana), Wandy Melcer, Ksawerego Pruszyńskiego, Ireny Krzywickiej i Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego mówić będą: Magdalena Grzebałkowska, Agata Tuszyńska, Irek Grin, Krzysztof Mroziewicz i Paweł Smoleński oraz Urszula Glensk, Beata Nowacka, Karolina Szymaniak, Agata Zawiszewska, Zbigniew Kopeć i Zygmunt Ziątek.

Podczas festiwalu odbędą się także niezwyczajne koncerty, podczas których: Mariusz Szczygieł wystąpi z Res Factum (11.10); Wojciech Waglewski z Bartkiem Łęczyckim (13.10), Wojciech Brzoska z Łukaszem Marciniakiem i Marcinem Markiewiczem; a Marcin Świetlicki z Michałem Wandzilakiem i Maciejem Sadowskim (17.10).

Nie zabraknie również spotkań z fascynującymi autorami, wśród których znajdą się: Wioletta Grzegorzewska, Joanna Lech, Marta Leśniakowska, Bronka Nowicka, Małgorzata Omilanowska, Magdalena Parys, Monika Sznajderman, Urszula Zajączkowska, Stanisław Bereś, Wojciech Bonowicz, Jerzy Bralczyk, Jacek Dukaj, Mikołaj Grynberg, Maciej Hen, Rafał Księżyk, Jacek Leociak, Zbigniew Maćków, Zygmunt Miłoszewski, Andrzej Muszyński, Stanisław A. Nowak, Marian Pilot, Maciej Płaza, Marcin Świetlicki i Tomasz Wiśniewski.

W piątek 21 października w Empiku Renoma zaplanowano spotkanie, podczas którego czytelnicy poznają lepiej siódemkę pisarzy, którzy znaleźli się w gronie finalistów Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”. Tego też dnia wieczorem odbędzie się Turniej jednej prozy poetyckiej. Co ważne, zabawa ma być przeznaczona nie tylko dla profesjonalistów. Warto skorzystać, chociażby z uwagi na przewidziane nagrody.

Jak co roku w programie znalazły się także lekcje dla gimnazjalistów i licealistów prowadzone przez gości festiwalu, a do tego gra miejska. Odbędzie się również kiermasz książek gości Bruno Schulz. Festiwal i pisarzy nominowanych do nagrody Angelus. Księgarnia czynna całą dobę znajdować się będzie w Art Hotelu przy ul. Kiełbaśniczej 20 w dniach 8-22 października.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia