banner ad

Wymień się książkami w warszawskiej Kordegardzie

22 stycznia 2014

wymienialnia_Bukklub
W sobotę 25 stycznia w godzinach od 16.00 do 18.00 Galeria Kordegarda po raz kolejny zaprasza na cykliczną Wymienialnię Książek. Zasady jej funkcjonowania są proste: wystarczy przynieść z domu wybraną książkę z dedykacją dla kolejnego czytelnika i wymienić ją na inną.

Organizatorzy zapewniają, że wybór książek będzie całkiem spory – od klasyków literatury, książek historycznych i poezji, poprzez romanse i poradniki, encyklopedie, podręczniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne – każdy znajdzie coś interesującego. W tym miesiącu czekają na wymianę m.in. książki: Stanisława Lema, Franza Kafki, Antoine’a de Saint-Exupér?ego i Danielle Steel.

„Wymieniając książki, dajemy im nowe życie. Dzięki naszej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie” – tłumaczą organizatorzy.

Wymieniania Książek jest są częścią programu „Kultura na wynos”. Udział w akcji, która odbędzie się w Galerii Kordegarda przy ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 w Warszawie, jest bezpłatny.

Dwie godziny wcześniej, o 14.00, w tym samym miejscu rozpocznie się comiesięczne spotkanie dyskusyjnego klubu książki Bukklub, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym „Bluszcz”. Tematem najbliższego będzie książka Grażyny Plebanek pt. „Nielegalne związki”.

W Polsce działa ponad 130 dyskusyjnych klubów filmowych. Do kina często chodzi się razem, łatwo więc znaleźć partnera do rozmowy o filmie. Z książkami bywa trudniej – jeden egzemplarz czytany jest zwykle po kolei przez kilka osób. Możliwość wymienienia się uwagami na temat książki w trakcie jej czytania pojawia się rzadko. Bukklub pozwala czytelnikom z Warszawy i okolic na nowo zmienić zwykle samotny proces czytania w zbiorowe doświadczenie.

Udział w spotkaniu dyskusyjnego klubu książki jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: bukklub@nck.pl

wymienialnia_Bukklub2

fot. mat. prasowe

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia