banner ad

Wirtualne spotkanie z Madeline Miller, autorką „Kirke” i „Pieśni o Achillesie”

16 lipca 2021

Madeline Miller, autorka bestsellerowej „Kirke”, dekadę temu debiutowała świetnie przyjętą powieścią „Pieśń o Achillesie”. W tym roku książka ponownie trafiła do polskich księgarń w nowej edycji Wydawnictwa Albatros. Z okazji wznowienia tytułu we wtorek, 20 lipca, pisarka weźmie udział w wirtualnym spotkaniu, podczas którego odsłoni kulisy pracy nad książką i odpowie na pytania czytelników.

„Pieśń o Achillesie” to opowieść o bogach, królach, nieśmiertelnej sławie i ludzkich uczuciach. Madeline Miller pisała książkę przez 10 lat, pracując w tym czasie jako nauczycielka greki i łaciny. Debiut przyniósł jej Orange Prize for Fiction, pokonując dzieła Ann Patchett, Anne Enright, Cynthii Ozick i Esi Edugyan. Powieść przez wiele tygodni utrzymywała się także na liście bestsellerów „New York Timesa”.

We wtorek, 20 lipca, odbędzie się wirtualne spotkanie z cyklu „Premiera online” wokół książki, która właśnie ukazała się w Serii Butikowej Wydawnictwa Albatros. Rozmowę z pisarką poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Interaktywna transmisja rozpocznie się o godz. 18:00 na profilu Empiku na Facebooku. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

W „Pieśni o Achillesie” historia wojny trojańskiej przedstawiona została z punktu widzenia Patroklosa, który w „Iliadzie” Homera odgrywa niewielką rolę, ale ma duży wpływ na wynik wojny.

Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Zwycięstwo dopełni się jednak tylko wtedy, gdy zginie. Zapowiedź tej tragedii nie opuszcza go ani na krok, lecz Achilles nie żyje w jej cieniu. Jest najpiękniejszym, najsilniejszym i najbardziej utalentowanym synem Grecji, złotym dzieckiem, które z czasem przeistacza się w największego bohatera swoich czasów.

Patroklosowi brakuje wszystkiego, co ma Achilles. Jest wygnańcem – dziwnym, słabym i nic nieznaczącym. A jednak pewnego dnia między chłopcami zadzierzga się nić przyjaźni… Kiedy po latach Grecję obiega wieść o porwaniu do Troi pięknej Heleny, Achilles, uwiedziony obietnicą nieśmiertelnej sławy, z innymi bohaterami gotuje się do walki. Razem z nim rusza Patroklos. Jeszcze nie wiedzą, że na polach pod Troją los upomni się o swoje – niezależnie od prób, które podejmą, by go oszukać.

Jak donosi autorka, nakład powieści „Pieśń o Achillesie” w języku angielskim przekroczył w czerwcu milion egzemplarzy.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia