banner ad

We wtorek we Wrocławiu: czytasz książkę w tramwaju lub autobusie – nie musisz kasować biletu!

7 września 2015

wroclaw-czyta
Wrocław podąża śladami rumuńskiego miasta Kluż-Napoka! We wtorek 8 września każdy, kto będzie czytał tradycyjną, papierową książkę w tramwaju lub autobusie należącym do taboru MPK, nie musi okazywać biletu do kontroli.

Czytelnicy nie tylko będą mogli darmowo jeździć komunikacją miejską. Co więcej, otrzymają od kontrolerów upominki w postaci zakładek do książki. W ten sposób miasto chce zachęcić do czytania w miejscach publicznych. Bezpłatne przejazdy dla miłośników literatury to jedna z atrakcji zaplanowanych przez Wrocław z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem. Tego dnia na stronie miejskiego portalu wystartuje specjalny serwis poświęcony akcji. Znajdą się w nim zdjęcia wrocławian, których spotkano w mieście z książką, okraszone krótkim opisem mówiącym o tym gdzie, kiedy i co zazwyczaj czytają. Serwis będzie na bieżąco uzupełniany o nowe osoby i ich czytelnicze historie. Wrocławianie mogą również samodzielnie włączać się w akcję. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie telefonem komórkowym i udostępnić je na Instagramie lub Facebooku z hasztagiem #czytamwroclaw. Na zdjęciu powinna znaleźć się osoba z czytaną przez siebie książką, a pod zdjęciem krótki opis tego co, gdzie i kiedy najbardziej lubi czytać.

W tym dniu otwarty będzie również Book Club w galerii Dizajn BWA Wrocław – idealna przestrzeń do czytania w miejscu publicznym, na ulicy Świdnickiej, tuż przy Rynku. W galerii wszyscy spragnieni czytania znajdą żywy kominkowy ogień, wielkie łóżko, intymne siedziska oraz kolekcję ponad 300 książek, które zostały wyselekcjonowane przez zaprzyjaźnione wydawnictwa, instytucje, organizacje, a nawet osoby prywatne. Book Club będzie czynny od południa do godziny 20:00.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Nauczycieli, które od kilku lat prowadzi akcję „Cały Wrocław czyta”, specjalnie dla miłośników literatury uzupełni wrocławskie skrzynki bookcrossingowe o kolejne książki. Po południu znaleźć je będzie można m.in. w Parku Staromiejskim, na Rynku czy w kinie Nowe Horyzonty.

fot. Konrad Krajewski/Flickr

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia