Warszawiacy będą mogli spędzić wagary w tramwaju z? Jakubem Ćwiekiem

15 marca 2013


21 marca między 16.00 a 18.00 głównymi arteriami Warszawy będzie krążył specjalny tramwaj z autorem fantastyki Jakubem Ćwiekiem na pokładzie. W ten niecodzienny sposób pisarz chce promować swoją najnowszą powieść pt. „Dreszcz”.

Będzie głośno i tłoczno ? zapowiadają organizatorzy, nie bez kozery odwołując się do estetyki rockowych koncertów. Najnowsza powieść Ćwieka jest bowiem historią podstarzałego faceta, który hołduje zasadzie sex drugs and rock n?roll. Tytułowy ?Dreszcz? nazywa się w rzeczywistości Rychu Zwierzchowski i wiedzie żywot pasożyta-luzaka: pije, pali, gra na streecie i usilnie stara się nie znaleźć poważnej, regularnej pracy. Utrzymuje go córka, która co jakiś czas dba o uzupełnienie jego finansowych potrzeb. Całe życie ?Dreszcza? to koncerty i AC/DC ponad wszystko. Są przyjaciele i wrogowie, choć tych drugich rzecz jasna więcej. Aż pewnego dnia ?Dreszcz? obrywa piorunem i… zyskuje nowe super moce.

W trakcie tramwajowej imprezy, która ma przebiegać pod hasłem „Pierwszy dreszcz wiosny ? wagaruj z Ćwiekiem”, będzie okazja do zakupienia powieści i koszulek, rozmowy z pisarzem oraz zdobycia pamiątkowego wpisu i premierowego wysłuchania singla promującego książkę.

Zapowiadana trasa przejazdu tramwaju wygląda następująco: Metro Marymont ? Ks. Popiełuszki ? Al. Jana Pawła II ? Rondo Radosława ? Al. Jana Pawła II ? Stawki ? Andersa ? Marszałkowska ? Pl. Zbawiciela ? Nowowiejska ? Filtrowa ? Pl. Narutowicza ? Grójecka ? Pl. Zawiszy ? Al. Jerozolimskie – A. Waszyngtona – Wiatraczna ? Grochowska ? Zieleniecka ? Al. Jerozolimskie – koniec przy Rotundzie.

O 18.00 impreza przenosi się do salonu Empik ?Junior?, gdzie odbędzie się nieco bardziej konwencjonalne spotkanie, które poprowadzi Piotr ?Makak? Szarłacki. Nie znaczy to jednak, że zabraknie rock?n?rollowych akcentów. Spośród tych, którzy przebiorą się za znane ikony rocka – Angusa, Slash?a lub Keitha ? zostaną wybrani najlepsi i uhonorowani cennymi nagrodami.

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia