banner ad

W czwartek w Białymstoku rozpocznie się Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon 2019

5 sierpnia 2019


Elfy, orki, trolle i inne fantastyczne stwory można będzie spotkać już niedługo w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. W czwartek 8 sierpnia rozpocznie się tam Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon 2019. Impreza potrwa do niedzieli 11 sierpnia.

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon odbywa się od 1985 roku. Wydarzenie co roku przygotowuje się w innym miejscu, a za jego organizację odpowiada lokalny klub fantastyki. Najnowsza edycja ma mieć miejsce w Białymstoku. Do stolicy Podlasia konwent zawita pierwszy raz od ponad dwudziestu lat.

Program Polconu jest zawsze bardzo bogaty. Podczas czterech dni trwania imprezy odbywają się spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, pokazy filmowe, gry fabularne, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocja książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa science fiction oraz wiele innych atrakcji.

Jak co roku organizatorzy zadbali o to, żeby wśród zaproszonych gości nie zabrakło wyjątkowych postaci, szczególnie ze świata literatury. Gościem honorowym tegorocznej edycji będzie Robert M. Wegner, autor cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”, a z czytelnikami spotkają się też m.in. Anna Brzezińska, Tomasz Pindel, Rafał Kosik, Anna Kańtoch, Witold Jabłoński, Marta Kisiel, Jacek Komuda, Kazimierz Kyrcz Jr, Marcin Podlewski oraz członkinie grupy Harda Horda zrzeszającej polskie autorki fantastyki.

Z kolei w ramach prelekcji uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać między innymi wykładów o wizerunku detektywa w powieściach kryminalnych i fantastycznych, o dwudziestoleciu serii „Matrix”, czy o programach i polityce kosmicznej.

Jednym z głównych punktów programu Polconu, obok spotkań z gośćmi, jest oczywiście wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla. O statuetki walczą w tym roku autorzy i autorki siedmiu powieści i pięciu opowiadań. Laureatów poznamy podczas uroczystości, która odbędzie się w sobotę 10 sierpnia.

Współorganizatorem „Polconu 2019” jest Uniwersytet w Białymstoku. Większość wydarzeń zaplanowanych w ramach tegorocznej edycji imprezy odbędzie się na terenie kampusu przy ul. Ciołkowskiego, natomiast turnieje gier bitewnych i planszowych ? w hali sportowej Uniwersytetu przy ul. Świerkowej.

Informacje o atrakcjach i zasadach uczestnictwa w konwencie, a także szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie internetowej: https://polcon.pl/.

źródło: Polcon, UwB

Tematy: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia