Tony Sandoval przyjeżdża do Polski

19 marca 2013


Meksykański twórca komiksowy Tony Sandoval odbędzie pod koniec tego miesiąca tournee po Polsce. Podczas spotkań z czytelnikami artysta będzie promował swoje najnowsze dzieło zatytułowane „Doomboy”, które ukaże się 22 marca nakładem wydawnictwa Timof i cici wspólnicy.

Sandoval, znany polskim czytelnikom z takich komiksów, jak „Wybryki Xinophixeroxa” czy „Trup i sofa”, łączących w sobie elementy suspensu i horroru, odwiedzi w dniach od 22 do 27 marca Gdańsk, Warszawę, Bydgoszcz, Łódź i Kraków. Podczas spotkań będzie można nie tylko nabyć komiksy autora, ale również zdobyć autografy, a zapewne i odręczne rysunki, którymi hojnie przyozdabiał albumy podczas ostatniej wizyty w Polsce.

Trasa związana jest z promocją najnowszego komiksu Sandovala pt. „Doomboy” opowiadającego historię samotnego nastolatka, który gra na plaży kawałki na gitarze. Używając starego nadajnika radiowego, wysyła utwory do swojej ukochanej, do wieczności. Lecz nie wie, że całe miasto słucha jego muzyki. Szybko staje się bezimiennym bohaterem, którego prawdziwą tożsamość zna tylko najlepszy przyjaciel. Staje się miejską legendą. Aż do czasu, gdy przyjaciel pokazuje demo… Kliknij tutaj, żeby zobaczyć przykładowe plansze z komiksu.

Szczegółową rozpiskę z datami i miejscami wszystkich zaplanowanych spotkań znajdziecie na poniższym plakacie promującym trasę:

fot. Yves Tennevin/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia