Sylwia Chutnik i Jacek Piekara na kolejnych spotkaniach online Empiku. W kwietniu pojawią się również pisarze zagraniczni

6 kwietnia 2020


Empik kontynuuje cykl spotkań online z pisarzami. Choć kontakt z kulturą na żywo został znacząco ograniczony, a spotkania autorskie odwołane, nie znaczy to, że nie można brać udziału w takich wydarzeniach z pomocą najnowszych technologii. Tym razem, w dniach 7 i 8 kwietnia, czytelnicy będą mieli okazję zadać pytania Sylwii Chutnik oraz Jackowi Piekarze.

Rozpoczęty dwa tygodnie temu cykl rozmów na żywo #premieraonline organizowanych przez Empik spotkał z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Sześć dotychczasowych spotkań, z udziałem m.in. Katarzyny Puzyńskiej, Anny Ficner-Ogonowskiej czy Artura Rojka, śledziło ponad 316 tysięcy widzów, którzy wygenerowali łącznie ponad 360 tysięcy wyświetleń. Tak wysoka frekwencja świadczy o dużym zapotrzebowaniu na kontakt z kulturą, nawet w niecodziennych warunkach. Empik organizuje więc następne spotkania i zapowiada również, że w kwietniu w ramach #premieraonline będzie transmitować rozmowy z pisarzami zagranicznymi.

Na kolejnych wirtualnych spotkaniach pojawią się Sylwia Chutnik (wtorek, 7 kwietnia) i Jacek Piekara (środa, 8 kwietnia). Transmisja na żywo będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom każdego dnia o godz. 18:00. Rozmowy poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady). Wywiady będą tłumaczone na język migowy. Nawet po spotkaniach do każdego z wydarzeń będzie można wrócić ? w formie wideo (na kanale Empik na Facebooku) lub audio (w formule podcastu w aplikacji Empik Go).

Sylwia Chutnik opowie o nowym wydaniu kultowego bestsellera „Cwaniary” (Wydawnictwo Znak). Powieść ta pokazuje kobiety, które mają swoją dumę, zasady i jako pierwsze powiedziały dość: Halinie brzuch przeszkadza na tyle, że nie może już sobie pozwolić na walkę wręcz ? radzi sobie metalową pałką. Celina delikatnie wykręca ręce i stosuje ulubiony chwyt, aż człowiekowi łzy stają w oczach. Bronka potrafi wyprowadzić perfekcyjny cios, choć nosi szpilki i służbową garsonkę. Stefa ma fioletowy siniak pod okiem i dwójkę dzieci. Mści się powoli, elegancko. Mokotowski gang kobiet pomści niewybaczalne krzywdy i nigdy się nie podda. Ratuje kobiety uwięzione między odkurzaczem a pralką, słyszy każdą wołającą o pomoc. Kiedy nie możesz już ukryć siniaków, a rozpacz wygrywa z wściekłością, superbohaterki wlatują przez otwarte okno i biorą cię w ramiona. Wszystkim widzom udostępniony zostanie kod rabatowy pozwalający kupić tę książkę w sklepie internetowym Empiku w specjalnej cenie.

Rozmowa z Jackiem Piekarą będzie dotyczyć jego najnowszej książki „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety” (Fabryka Słów). Mordimer Madderin, tytułowy inkwizytor, walczy z pogaństwem i herezją na barbarzyńskiej Rusi. Ludzi, którzy chcą go bezwzględnie wykorzystać, jest zbyt wielu, by nawet przez chwilę mógł czuć się bezpiecznie. W jaki sposób zakończą się sprawy na Rusi? Kto wróci z tarczą, a kogo zaniosą na tarczy? Czy wrogowie zamienią się w przyjaciół, a przyjaciele we wrogów? Co okaże się silniejsze: miłość czy śmierć? Umierają idee i marzenia, umierają wrogowie i przyjaciele. W tej wszechogarniającej pustce, pozostaje miłość do Boga i wierność Świętemu Oficjum.

Wciąż można skorzystać z bezpłatnego 2-miesięcznego dostępu do pakietu korzyści Empik Premium. Zaliczają się do nich między innymi możliwość skorzystania z tysięcy audiobooków i e-booków, w tym niemal wszystkich lektur szkolnych, oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go. Pakiet zapewnia również bezpieczną dostawę zamówień złożonych na Empik.com za 0 zł. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.empik.com/czas-w-domu.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia