banner ad

Stephen Clarke od jutra w Polsce!

10 września 2012


Stephen Clarke, autor popularnych powieści humorystycznych z cyklu „Merde!”, przyjeżdża do Polski. Podczas wizyty pisarz będzie promował swoją najnowszą książkę, „1000 lat wkurzania Francuzów”.

W ciągu najbliższych trzech dni autor spotka się z czytelnikami w Gdańsku, Warszawie i Kielcach. Dokładne godziny i miejsca spotkań poniżej:

12 września, Gdańsk, Biblioteka Manhattan, al. Grunwaldzka 82 (Wrzeszcz), godz. 18.00
13 września, Warszawa, Empik Junior, ul. Marszałkowska 104/122, godz. 18.00
14 września, Kielce, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Sala konferencyjna, ul. Ściegiennego 13, godz. 17.30.

Wydana w sierpniu przez wydawnictwo W.A.B. najnowsza książka Clarke’a to pełne anegdot rozliczenie Anglików z Francuzami. Clarke obala powszechne przekonania i mity, na których ufundowana została tożsamość narodowa Francuzów. Czy Francuzi zdobyli Anglię w 1066 roku? Nie, to byli Normanowie! Czy gilotynę wynalazł doktor Guillotin? Ależ nie, wymyślono ją w Yorkshire! A czy bąbelki w szampanie to dzieło słynnego Doma Pérignon? W żadnym wypadku, szampan francuską ma jedynie nazwę, a w rzeczywistości jest dziełem Anglików! To może bagietka jest francuska? Albo croissant? Stek? Nie, nie, nie! Clarke opisuje tysiąc lat skomplikowanych i trudnych stosunków potężnych sąsiadów, których dzieli dwadzieścia mil kanału La Manche i wiele nierozwiązanych spraw… (więcej o książce)

fot. Youtube.com

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia