Spotkanie z twórczością Williama S. Burroughsa w krakowskim Teatrze Barakah

11 sierpnia 2015

15_dramatorium_Burroughs
Teatr Barakah nie zwalnia tempa w okresie letnim i proponuje nam spotkanie z twórczością kolejnego wybitnego pisarza. W najbliższy czwartek odbędzie się piętnasta tegoroczna odsłona „Dramatorium”, tym razem poświęcona Williamowi S. Burroughsowi.

Burroughs to jeden z najbardziej kontrowersyjnych, szalonych, inteligentnych, postmodernistycznych, naćpanych, wizjonerskich, kosmicznych? pisarzy XX wieku! Był beatnikiem, pisarzem uwielbianym przez hippisów, kumplem ćpunów i złodziei, gejem, który żonę zastrzelił bawiąc się w Wilhelma Tella, eleganckim mężczyzną w garniturze i kapeluszu, bohaterem reklamy Nike, który kolekcjonował broń i pisał artykuły o narkotykach do czasopism medycznych.

Barakah zaprasza na „Dramatorium” z tekstami człowieka, który w swym „Nagim Lunchu”, jednej z najsłynniejszych powieści ubiegłego stulecia, napisał: „Jestem widmem i marzę o tym, o czym marzy każde widmo: o ciele. Długo płynąłem przez bez-wonne aleje przestrzeni, gdzie nie ma życia, tylko brak koloru i brak zapachu śmierci?”

Prowadzony przez Teatr Barakah cykl „Dramatorium” to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym!

Jak piszę organizatorzy cyklu, przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium” z Williamem S. Burroughsem odbędzie się w czwartek 13 sierpnia o godzinie 21:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia