banner ad

Skok w nowe media – w Gdańsku rozpoczął się Bibliocamp 2014

8 maja 2014

bibliocamp-2014
Bezpieczeństwo w sieci, kreowanie własnego wizerunku, tworzenie i promocja treści w nowych mediach to tylko część tematów Bibliocampu 2014. Warsztaty i spotkania dla dzieci i dorosłych będą się odbywać w maju, czerwcu i we wrześniu. I to wszystko za sprawą Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

„Bibliocamp jest odpowiedzią na nowe potrzeby użytkowników bibliotek” ? mówi Alicja Lipińska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. „Projekt skierowany jest do osób, które w bibliotece szukają inspiracji, wymiany doświadczeń i chcą się uczyć nowych rzeczy. Tegoroczna edycja to czwarta odsłona projektu i z roku na rok przybywa nam uczestników”.

Uczestnicy bibliocampowych wydarzeń dowiedzą się w jak wykorzystać nowe technologie we własnej twórczości i zebrać fundusze na wydanie własnej książki oraz jak pisać teksty na bloga i do Internetu. Edukatorzy medialni Anna Miller i Grzegorz Stunża poprowadzą warsztat dla rodziców, o tym jak chronić bezpieczeństwo swoje i swojego dziecka w mediach społecznościowych, lokalni aktywiści będą mogli skorzystać z podpowiedzi jak promować swoje inicjatywy w Internecie. Na warsztatach kreatywnego pisania młodzi ludzie nauczą się trudnej sztuki przetwarzania informacji oraz poznają nowoczesne formy przekazu zgodnie z hasłem spotkań „nic nie ogranicza naszej wyobraźni”.

„Na część spotkań obowiązują zapisy, dlatego zachęcam do śledzenia naszego bloga bibliocamp.info, gdzie znajdują się informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń” ? mówi Lipińska. „Już dziś zapraszam na otwarte spotkanie z Beatą Stasińską prezes grupy wydawniczej Foksal, które odbędzie się na Targu Węglowym, 6 czerwca, o godz. 18.00, a poprowadzi je Barbara Piórkowska”.

Bibliocamp 2014 to także oferta dla bibliotekarzy. „Zmiana roli bibliotek to duże wyzwanie dla pracujących w nich ludzi” ? mówi Natalia Gromow, rzecznik prasowy WiMBP i wolontariuszka w programie LABiB. „Bibliotekarz dzisiaj to często animator kultury i lokalnej społeczności, broker informacji i edukator. Dlatego w ramach wrześniowych spotkań przygotowaliśmy specjalną ofertę dla pracowników bibliotek, która pomoże im odnaleźć się w wirtualnej rzeczywistości i wykorzystywać nowe możliwości”.

Szczegółowy program wydarzeń tegorocznego Bibliocampu znajdziecie na stronie: bibliocamp.info.

bibliocamp-2014-2

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia