banner ad

Siódma edycja Festiwalu Książki Opole 2023 w pierwszy weekend czerwca

21 lutego 2023

Od 2 do 4 czerwca odbędzie się siódma edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie. Ponowne spotkanie z autorami, wystawcami oraz czytelnikami w ramach Festiwalu Książki Opole 2023 zaplanowane zostało na Placu Wolności w centrum miasta Opola.

W pierwszy weekend czerwca w Opolu po raz kolejny gościć będą pisarze, osoby związane z kulturą i muzyką. Organizatorzy zapraszają na największe targi książki w regionie, spotkania autorskie z gwiazdami polskiej literatury oraz koncerty. W wydarzeniu wezmą udział znane wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe.

Festiwal będzie miał miejsce na Placu Wolności, gdzie wzorem lat ubiegłych zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. „W Opolu jak zawsze jest najlepsza impreza, bez porównania do wszystkich innych imprez książkowych – tak że jeśli zastanawiacie się czy kiedykolwiek warto odwiedzić Opole i wpaść na Festiwal Książki, to ja daję autorską gwarancję, że jak najbardziej warto, bo nigdzie nie będziecie się tak bawić jak u nas” – rekomenduje opolanin Remigiusz Mróz.

Festiwal doczekał się już siódmej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 350 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw.

„Targi książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród największych polskich wydawnictw. Autorzy przyjeżdżają do nas bardzo chętnie, w tym roku również pojawią się największe wydawnictwa oraz najpoczytniejsi pisarze” – komentuje Judyta Gralka z Fundacji Fabryka Inspiracji PL.

Jak się dowiadujemy, już niebawem na stronie internetowej Festiwalu Książki Opole pojawią się pierwsze informacje dotyczące tegorocznych spotkań, warsztatów i koncertów.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem – drukarnia Opolgraf. Festiwal wspiera miasto Opole, a głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Impreza odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia