banner ad

Ruszyła sprzedaż biletów na 31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. W tym roku wydarzenie odbywa się w całości online

23 października 2020

31. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się w dniach 14-15 listopada. W tym roku wydarzenie nie tylko ma inny termin, ale również zmienioną formułę. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie festiwal w całości organizowany jest online.

Przedsprzedaż biletów na wydarzenie właśnie ruszyła. Można je wygodnie i łatwo zakupić poprzez stronę festiwalu korzystając z opcji płatności on-line. W przedsprzedaży bilety kosztują 10 złotych, a w dniach festiwalu – 15 złotych.

Festiwal w wersji „Cyber Edition” umożliwi spotkanie z mistrzami komiksu. Wymienić można m.in. Billa Sienkiewicza (autora kultowych ilustracji dla serii „Batman”, „Elektra”, „Moon Knight” czy „New Mutants” z czołowych amerykańskich wydawnictw DC i Marvel), R.M. Guérę (rysownika kultowej serii „Skalp”), Andiego Watsona (twórcę opublikowanej właśnie w Polsce powieści graficznej „Trasa promocyjna”) czy Andrew MacLeana (autora nagradzanej serii fantasy „Head Lopper”). Nie zabraknie również wywiadów i nagrań z polskimi artystami: Grzegorzem Rosińskim, współtwórcą „Thorgala”, Zbigniewem Kasprzakiem czy Jakubem Rebelką.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznej edycji jest panel poświęcony grze „Cyberpunk 2077”. Będzie to specjalne spotkanie twórców z polskimi i zagranicznymi fanami, które odbędzie się tuż przed zapowiedzianą na 19 listopada premierą gry. Na 4 dni przed tym wydarzeniem organizatorzy festiwalu zabiorą was w wyjątkową podróż po tym niesamowitym uniwersum.

W cyfrowej formule będzie działała także Strefa Targowa. A do zakupów zrobionych w dniach 14 i 15 listopada w Gildii.pl – oficjalnym sklepie festiwalu – organizatorzy dodadzą unikalną antologię komiksową przygotowaną specjalnie na 31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi.

Poniżej możecie zobaczyć plakat tegorocznej edycji festiwalu autorstwa Jakuba Rebelki:

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia