Rozpoczęła się druga część X edycji festiwalu Poznań Poetów

22 września 2021

W dniach 22 i 23 września odbywa się druga część tegorocznej, X edycji festiwalu Poznań Poetów. W wydarzeniach można brać udział stacjonarnie, a transmisje online znajdziemy na profilu Centrum Kultury Zamek na Facebooku.

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna odsłona festiwalu organizowana jest inaczej niż do tej pory. Tym razem mamy trzy mniejsze, dwudniowe imprezy. Pierwsza z nich, jeszcze prawie bez publiczności, odbyła się w maju. Druga zaplanowana została właśnie na wrzesień.

W środę 22 września scena Poznania Poetów należy wpierw do debiutantek: Joanny Bociąg, Oli Kołodziejek, Patrycji Sikora, Antoniny Tosiek. To autorki pierwszych tomików, które mimo epidemicznych warunków zdobyły już sporo popularności i uznania. Po nich w programie spotkanie z Marcinem Sendeckim, który ostatnio wydał tom poezji „Do stu”. I na finał pierwszego dnia – Grzegorz Wróblewski, który w krótkim czasie przesunął się do pierwszego szeregu polskiej – i nie tylko polskiej – literatury.

W czwartek 23 września będziemy mogli posłuchać, jak czytają razem Szczepan Kopyt i Jakub Kornhauser. Później czeka nas wykład mistrzowski Jana Gondowicza. Jak zapowiadają organizatorzy, odwrotnie niż w większości przypadków tego gatunku suspensy i gromy są jak najbardziej prawdopodobne.

Ostatnia odsłona tegorocznej edycji festiwalu Poznań Poetów zapowiedziana została na 27 i 28 października. „W październiku wrócimy do Tadeusza Różewicza podczas sesji, która będzie dotyczyła jego twórczości, ale także podczas wieczoru, który będzie hołdem dla pamięci o tym nadzwyczajnym poecie. Ale obok wielkiego Różewicza w stulecie jego urodzin będziemy też prezentowali autorów, którzy dopiero zaczynają, którzy opublikowali (albo może jeszcze nawet nie opublikowali) parę wierszy, ale którzy chcą być poetami i którzy wkrótce postarają się o to, aby się nimi stać” – informuje kurator festiwalu, prof. Piotr Śliwiński.

Szczegółowy program drugiej części X edycji Poznania Poetów znajdziecie na stronie Centrum Kultury Zamek.

[edm]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia