Poznaliśmy datę czwartej edycji festiwalu Noc Księgarń

4 stycznia 2022

Dystrybutor książek OSDW Azymut ogłosił datę tegorocznej, czwartej edycji festiwalu Noc Księgarń. Święto niezależnych księgarń i czytelników odbędzie się w dniach 7-8 października 2022.

Noc Księgarń to ogólnopolski festiwal, który ma na celu promować niezależne księgarnie i przypominać, że to nie tylko punkty handlowe, ale też lokalne domy kultury, miejsca aktywności społecznej, częstokroć ulubione przestrzenie do spotkań, wspólnego czytania, zabawy i rozmów o książkach. Kameralni księgarze znają upodobania swoich klientów, czytają książki i wiedzą, co mają na półkach; są kompetentnymi doradcami i aktywnymi animatorami kultury.

Każdego roku w ramach festiwalu księgarnie w całej Polsce organizują specjalne wydarzenia – spotkania autorskie, debaty, warsztaty czy koncerty – z myślą o czytelnikach. Tego dnia można też kupić książki w promocyjnych cenach. W trzeciej edycji wzięło udział około 120 księgarń z 50 miast, które przygotowały lokalnie blisko 100 różnych wydarzeń i kiermaszów stacjonarnie, a także – z uwagi na pandemię koronawirusa – wiele atrakcji online.

Jaki przebieg będzie miała tegoroczna edycja? Tego jeszcze nie wiadomo. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Jedno jest pewne: festiwal odbędzie się w piątek i sobotę 7 i 8 października. Organizator OSDW Azymut zaprasza do nadsyłania propozycji wydarzeń, spotkań autorskich i innych akcji, które możemy zorganizować tego dnia dla czytelników w księgarniach stacjonarnych. Pomysły można zgłaszać na adres: kontakt@nocksiegarn.pl.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia