Pod koniec listopada Łódź zaprasza na 7. edycję Salonu Ciekawej Książki

30 października 2017


Od 24 do 26 listopada w Łodzi odbędzie się VII Salon Ciekawej Książki. Każdego roku imprezę odwiedza blisko 12 tysięcy osób, a wśród ponad stu wystawców są największe polskie firmy wydawnicze. Na miłośników literatury czekają nowości książkowe oraz bestsellery ? często w promocyjnych cenach ? a także możliwość spotkania z najlepszymi autorami.

Tradycją stało się już, że w drugiej połowie listopada organizowane jest w Łodzi jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń wystawienniczych dedykowanych branży wydawniczej ? Salon Ciekawej Książki. Nie inaczej będzie w tym roku. Podczas tegorocznej edycji imprezy w Łodzi gościć będą wydawnictwa zarówno posiadające w ofercie literaturę dziecięcą, jak również skierowaną do dorosłych ? piękną, sensacyjną, kryminalną, historyczną, literaturę faktu, beletrystykę i reportaże. Udział w Salonie potwierdziły już m.in.: Agora, Ameet, BOSZ, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, Czarna Owca, Dom Literatury w Łodzi, Grupa Foksal, Helion, Książkowe Klimaty, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Muza, Nasza Księgarnia, Rebis, Sonia Draga, Czytelnik, SQN oraz Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, Wydawnictwo Sejmowe, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego i Znak.

Salon Ciekawej Książki to także spotkania z autorami i panele dyskusyjne poświęcone literaturze. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in.: Monika Sznajderman, Katarzyna Wężyk, Jakub Ćwiek, Grzegorz Rogowski, Ryszard Ćwirlej, Łukasz Orbitowski, Piotr Pustelnik, Weronika Mliczewska, Tomasz Owsiany, Grzegorz Kalinowski, Michał Rusinek, Grzegorz Kasdepke, Joanna Mruk, Andrzej Żak, Ewa Karwan-Jastrzębska, Romek Pawlak, Marta H. Milewska, Agata Widzowska, Grażyna Bąkiewicz, Dorota Combrzyńska-Nogala, Kalina Jerzykowska oraz Andrzej Makowiecki.

Gratką dla czytelników będzie z pewnością Strefa Fantastyki, w ramach której odbędą się spotkania z autorami książek fantasy i sci-fi oraz panele dyskusyjne, których uczestnicy dyskutować będą m.in. o popkulturze fikcyjnych światach stworzonych przez literaturę popularną, o tym w jaki sposób współczesna nauka odnosi się do różnych wizji roztaczanych przez literaturę science-fiction, jak wyglądała sztuka medyczna w Europie na długo przed wynalezieniem antybiotyków oraz co się stało z mitologią słowiańską. W Strefie Fantastyki odbędą się również warsztaty kreatywnego pisania, podczas których prowadzący odpowiedzą na pytania: Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia własnego tekstu? Jak zabrać się za pisanie własnego opowiadania? Co jest ważne podczas kreowania bohaterów, świata, akcji, fabuły? Na zakończenie Salonu Ciekawej Książki w Strefie Fantastyki czeka niespodzianka! Będzie nią wyjątkowo oryginalna adaptacja klasycznego dzieła teatralnego Williama Szekspira pt. „Burza”. Choć spektakl przeniesiony zostanie „na deski” w konwencji cyberpunkowej, to powinien zadowolić nie tylko fanów fantastyki, ale także miłośników sztuki!

Wśród wydarzeń towarzyszących ważne miejsce zajmują też warsztaty edukacyjne oraz zabawy dla dzieci i młodzieży promujące zamiłowanie do książek i rozwijające nawyk czytania. Bogatą ofertę zajęć przygotowały: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Kotarbińskiego w Łodzi, Miejskie Biblioteki Publiczne, Wydawnictwo Akapit Press, Sekcja Polska IBBY oraz Empik. Najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych, podczas których m.in. tworzyć będą lapbooka; kreatywnych warsztatach literackich polegających na tropieniu detektywistycznych zagadek i rozwiązywaniu prawdziwych książkowych tajemnic. Planowane są również warsztaty z kaligrafii z użyciem dawnych przyborów szkolnych takich jak zapomniane już stalówki. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Piłsudskiego zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do udziału queście literackim „Na tropie literatury”. Quest rozegrany zostanie na stoisku Biblioteki i kilku wydawnictw posiadających literaturę dziecięcą.

VII Salon Ciekawej Książki w Łodzi odbędzie się w Hali EXPO-ŁÓDŹ. Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.salonciekawejksiazki.pl.

Godziny zwiedzania:
24 listopada (piątek) – 10:00 – 18:00
25 listopada (sobota) – 10:00 – 18:00
26 listopada (niedziela) – 10:00 – 17:00

Wstęp:
Bilet normalny jednorazowy: 2,00 pln.
Dzieci do lat 10 oraz emeryci i renciści: wstęp wolny.
(Bilet obowiązuje również na odbywające się jednocześnie z Salonem Ciekawej Książki Targi Prezentów Świątecznych Mikołajek.)

fot. mat. prasowe

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia